خانه / دسته‌بندی نشده / آغاز مرحله دوم همایش اندیشه های آسمانی در مشهد با پیام وزیر ارشاد

آغاز مرحله دوم همایش اندیشه های آسمانی در مشهد با پیام وزیر ارشادبه گزارش ایرنا، در این پیام که توسط حجت الاسلام حمیدرضا ارباب سلیمانی، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی قرائت شد آمده است: مسجد از آغاز تاسیس علاوه بر آنکه خانه امن الهی بوده است، مسند قضا و محفل دانش اندوزی و مکانی مقدس برای بهره مندی از فیوضات ربانی به شمار می رفت.
صالحی در این پیام افزود: مسجد منبع نورافشانی مبلغان، سالکان و تشنگان راه حق گردید، منصبی که جایگاه پیامبران، اوصیا و اولیای الله بود.
وی گفت: در آیات نورانی قرآن و روایات گران سنگ پیامبر (ص) و ائمه معصومین (ع)، بر ضرورت آبادانی و توجه به مساجد با رویکرد تربیتی، معنوی و انسان ساز تاکید شده، از این رو شایسته است با احساس مسئولیت و دغدغه مندی در این زمینه، مساجد را مظهر بهجت روحانی و نشاط ایمانی قرار دهیم.
وی اظهار کرد: حضور شما مدیران، فعالان و فرهیختگان کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور در همایش آموزشی فرهنگی اندیشه های آسمانی در جوار مضجع نورانی و ملکوتی حضرت امام علی بن موسی الرضا (ع) را ارج نهاده و آن را فرصتی مغتنم برای ترویج گفتمان مسجد تراز اسلامی و رسیدن به تمدن بزرگ اسلامی که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب نیز هست، می دانم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این پیام اظهار امیدواری کرد، با بهره گیری از این مجال در مسیر پیروی از دستورات اسلام ناب محمدی و تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی گام های ارزشمند برداشته شود.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور نیز در این مراسم گفت: هدف از برگزاری همایش اندیشه های آسمانی آشنایی اهالی مساجد کشور با یکدیگر است.
حجت الاسلام حمیدرضا ارباب سلیمانی افزود: سالانه حدود سه هزار نفر در همایش اندیشه های آسمانی در مشهد مقدس شرکت می کنند و هر سال این همایش با رویکردهای متفاوت برگزار می گردد که رویکرد امسال حضور هنرمندان مسجدی است.
وی اظهار کرد: ما به عنوان اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد باید از اعیاد غدیر و قربان، پیام دل کندن و دل بستن در راه خدا، دشمن شناسی، دشمن ستیزی و تسلیم در راه خداوند را دریافت کنیم.
وی گفت: شخصیت های برجسته به مسجد اهتمام و در احیا و آبادانی مسجد نقش تعیین کننده داشته اند و در رویداد غدیر، پیامبر اسلام (ص) حضرت امیرالمومنین علی (ع) را به جانشینی تعیین کرده و آن امام را به ساخت مسجد تکلیف کردند که مسجد غدیر ساخته شد.
وی ادامه داد: نخستین پایگاهی که خداوند به آن جایگاه ویژه داده، مسجد است و قابلیتی که در مسجد وجود دارد در سایر مکان های فرهنگی دیده نمی شود.
حجت الاسلام ارباب سلیمانی گفت: مسجد سنگر مهمی در برابر دشمن است و به همین دلیل دشمنان اسلام از آتش زدن مسجدالاقصی شروع کردند و در جنگ 33 روزه لبنان و همچنین در جنگ 22 روزه غزه مساجد را مورد حمله قرار دادند.
وی افزود: مسجدی ها به عنوان عناصر فرهنگی باید مراقب رفتار و گفتار خود باشند و دیگران را تحقیر یا تخریب نکنند.
7489 / 6053 خبرنگار: میترا عبداللهی ** انتشار دهنده: محمدحسین علی مقدمانتهای پیام /*