آموزشکده فنی مهندسی و کشاورزی دهلران مهرماه دانشجو می پذیردمحمدعلی اکبری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در دهلران گفت: این آموزشکده برای مهرماه در ۲ رشته تولیدات دامی و ماشین آلات کشاورزی ۶۰ دانشجو جذب می کند.
وی افزود: برای پذیرش دانشجو منتظر اعلام نتیجه نهایی سازمان سنجش هستیم و این آموزشکده اولین واحد اقماری دانشگاه ایلام است که به همت دولت تدبیر و امید در این شهرستان راه اندازی شده است.
رئیس دانشگاه ایلام با اشاره به ظرفیت های دهلران در حوزه های نفت و گاز و کشاورزی گفت: برنامه توسعه ای این آموزشکده متناسب با این ظرفیت ها و افزایش رشته ها نیز در آینده عملیاتی خواهد شد.
علی اکبری به تکمیل ۷۰ درصد این آموزشکده در دولت تدبیر و امید اشاره کرد و یادآور شد: برای این مجموعه با زیر بنای پنج هزار و ۷۰۰ متر مربع بیش از ۶۰ میلیارد ریال هزینه شده است.
به گزارش ایرنا، سالانه بیش از ۶۰ درصد محصولات کشاورزی استان در دهلران تولید می شود که در صورت را هاندازی رشته های تحصیلی مرتبط با این حوزه می توان زمنیه اشتغال بکار تعداد زیادی از نیروهای جوانان دهلرانی را فراهم کرد.
سه واحد دانشگاه شامل پیام نور ، آزاد اسلامی و علمی کاربردی هم اکنون در شهرستان دهلران فعالیت می کنند و در مجموع یک هزار و ۳۰۰ دانشجو در مراکز آموزش عالی این شهرستان در حال تحصیل هستند.
خبرنگار: علی رضازاده ** انتشار دهنده: حسن کهزادیان
۷۱۷۵/۶۱۱۹انتهای پیام /*