اختصاص 37 میلیارد اعتبار برای آغاز عملیات اجرایی برج هنر اسلامی ایلاممحمدعلی قاسمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: ساخت این مرکز که از سال گذشته به تصویب رسید، امسال مرحله اجرایی آن آغاز و این اعتبار از محل منابع ملی و استانی در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: 20 میلیارد ریال از این مبلغ از محل اعتبارهای استانی با مشارکت شورای شهر و شهرداری و 17 میلیارد ریال نیز از محل اعتبارهای ملی بازآفرینی بافت های فرسوده با مشارکت حوزه عمرانی استانداری و اداره کل راه و شهرسازی تامین می شود.
رییس حوزه هنری استان ایلام تاکید کرد: ساخت این مجموعه چند منظوره با همکاری استاندار، امام جمعه، اعضای شورای شهر، شهرداری و فرمانداری ایلام پارسال تصویب و عملیات ساخت آن آغاز می شود که تاکنون نقشه آن طراحی و تصویب و امسال وارد فاز اجرایی می شود.
قاسمی با بیان اینکه این مجموعه در زمینی به گستره یک هزار و 557 متر مربع در پنج طبقه در جنب پارک ملت خیابان ربابه کمالی شهر ایلام احداث می شود، یادآور شد: به منظور دسترسی آسان عموم مردم به خدمات این مرکز، مکان مورد نظر برای ساخت در نظر گرفته شده است.
وی اضافه کرد: این مرکز فرهنگی دارای سالن سینما، نگارخانه برای برپایی نمایشگاه ها، سالن اجرای تصنیف های دینی با موضوع دفاع مقدس، مرکز عرضه، تولید و فروش آثار هنر دینی و انقلاب اسلامی و سالن اجتماعات با ظرفیت 400 نفر برای برگزاری برنامه های فرهنگی، هنری است.
وی گفت: دولت تدبیر و امید نخستین دولتی است که این مرکز فرهنگی، هنری در استان را با تمام ویژگی ها در یک مکان مناسب احداث می کند که دستاورد مهمی در حوزه زیرساخت های فرهنگی برای این استان خواهد بود.
استان ایلام با داشتن 585 هزار نفر جمعیت در غرب کشور از استان های محروم است که ضعف های زیادی در حوزه های مختلف زیرساختی از جمله فرهنگ و هنر دارد بطوریکه مرکز استان از وجود یک سالن سینما نیز بی بهره است.
خبرنگار: آزاده خرم * انتشار دهنده: حسن کهزادیان
7171/6119انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید