خانه / آشپزی / اختصاص 600 میلیارد ریال پروژه های آب و فاضلاب شهر اهواز

اختصاص 600 میلیارد ریال پروژه های آب و فاضلاب شهر اهوازغلامرضا شریعتی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از پروژه های آب و فاضلاب شهر اهواز اظهار کرد: این اعتبار برای حل مشکل فاضلاب اهواز و ساماندهی فاضلاب غرب و شرق، جمع آوری انشعابهای فاضلاب خانگی و خط انتقال فاضلاب در نظر گرفته شده است.
وی افزود: همچنین 3 هزار میلیارد ریال برای اصلاح شبکه های آب استان تخصیص یافته که 550 میلیارد ریال آن برای شهر اهواز است.
استاندار خوزستان با اشاره به انجام عملیات اجرایی پروژه جمع‌آوری و انشعابات فاضلاب خانگی منطقه کوی آل صافی گفت: با احداث فاضلاب کوی آل صافی و 6 نقطه دیگر به طول 35 کیلومتر که ظرف مدت یک سال به بهره برداری می رسد، فاضلاب این مناطق به خط اصلی متصل و به منظور پالایش، به تصفیه‌ خانه فاضلاب شرق اهواز منتقل می شود.
وی یادآور شد: بحث فاضلاب و آب شرب، 2 مشکل عمده مناطق منبع آب، کوی رمضان و مناطق همجوار آن ها است به همین منظور و برای حل مشکل فاضلاب آن ها، عملیات اجرایی این تصفیه خانه فاضلاب امروز آغاز شد.
شریعتی ادامه داد: عملیات اجرایی پروژه جمع‌آوری و انشعابات فاضلاب خانگی منطقه کوی آل صافی با اعتباری بالغ بر 13 میلیارد ریال و به طول 6 هزار و 596 متر از محل تسهیلات کمکی وزارت نفت اجرا می شود.
استاندار خوزستان عنوان کرد: خط انتقال آب شرب این مناطق نیز که با مشکل آب شرب روبرو هستند، اجرا می شود تا با افزایش ظرفیت آن، مشکل کم آبی در این مناطق و حتی کوت عبدلله و مناطق مجاور آن حل شود.
وی اجرای پروژه تصفیه خانه فاضلاب شرق اهواز را کاری بزرگ خواند و گفت: امید است طبق برنامه زمان بندی شده تا پایان امسال از تصفیه خانه شرق اهواز بهره برداری شود تا قسمت زیادی از فاضلابی که به کارون ریخته می شود، تصفیه شده و برای مصارف کشاورزی، محیط زیست و صنعت مورد استفاده قرار بگیرد و در جهت احیا کارون کاری اساسی صورت بگیرد.
وی بیان کرد: به زودی عملیات اجرایی تصفیه خانه غرب اهواز را نیز که در مرحله فاینانس است، آغاز می کنیم تا مسئله فاضلاب غرب و شرق اهواز حل شود و همچنین بتوانیم آب شرب خوبی را به مردم این مناطق برسانیم.
شریعتی ادامه داد: اگرچه پیش بینی برای حل مشکلات فاضلاب و آب شرب استان برای یک دوره سه ساله برنامه ریزی شده، امید است با بهره برداری از پروژه های در نظر گرفته شده، تا پنج سال آینده مشکلات در این حوزه حل شود.
استاندار خوزستان با اشاره به امضای تفاهم نامه بین این شرکت و وزارت نفت گفت: این تفاهم نامه به ارزش 540 میلیارد ریال به امضا رسیده و امید است در این زمینه کارهای اساسی برای حل مشکلات شهرهای اهواز، باوی، حمیدیه و کارون صورت گیرد.
روز چهارشنبه استاندار خوزستان، مدیرعامل آبفا اهواز، مدیرعامل شرکت برق منطقه ای و شهردار اهواز از پروژه های آب و فاضلاب اهواز شامل خط انتقال آب غدیر در تصفیه‌ خانه آب شماره یک اهواز، عملیات اجرایی پروژه جمع‌آوری و انشعابات فاضلاب خانگی منطقه کوی آل صافی، خط انتقال فاضلاب قلعه چنعان به تصفیه‌ خانه فاضلاب شرق اهواز و تصفیه ‌خانه آب شماره یک اهواز دیدن کرد .
دراین برنامه همچنین عملیات اجرایی پروژه تصفیه‌ خانه فاضلاب شرق اهواز که به دلیل نبود اعتبار دوسال متوقف شده بود، از سرگیری شد.
6002 خبرنگار: سپیده اسکندری **انتشار: کبری آقازریانتهای پیام /*