اخذ پروانه فنی بهره‌برداری برای سم‌فروشی‌ها الزامی شد

مدیر اجرایی اتحادیه میدان‌داران یزد از الزامی شدن اخذ پروانه فنی بهره‌برداری از سوی فعالان صنف سم‌فروشی‌ها برای دریافت پروانه کسب خبر داد.

به گزارش ایسنا ، «مجید جلالی‌زاده» با اشاره به اخذ این تصمیم در نشست سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان، تصریح کرد: قرار است با یک هماهنگی مناسب میان اتحادیه میدان‌داران و سازمان نظام مهندسی، یکی از شرایط اخذ پروانه کسب تمام عرضه‌کنندگان سموم، اخذ پروانه فنی بهره‌برداری خواهد بود.

وی افزود: بر همین اساس نیز در استعلام ارسالی از اتحادیه به سازمان نظام مهندسی، لازم است که علاوه بر استعلام بهداشت، مالیات و کلاس آموزش اصناف، متقاضیان جهت اخذ پروانه فنی از سازمان نظام مهندسی نیز اقدام کنند .

مدیر اجرایی اتحادیه تره بار با بیان ضرورت حضور مرکز بهداشت استان و اتاق اصناف، عنوان کرد: در مورد نحوه صدور پروانه فنی و پروانه کسب، لازم است که جلسه هماهنگی با حضور مرکز بهداشت و اتاق اصناف تشکیل شود .

وی نسبت به سهولت در صدور پروانه برای متقاضیان نیز گفت: جهت سهولت اخذ پروانه استعلامات مورد نیاز باید به حداقل برسد تا در اسرع وقت به درخواست متقاضیان رسیدگی شود .

جلالی زاده با اشاره به فعالیت 160 واحد صنفی فعال در رسته فروشندگان سم، کود و بذر شهر یزد، در مورد همکاری و پیشبرد هر چه بهتر نظام توزیع سموم کشاورزی و کلیه نهاده‌های وابسته، اظهار کرد: خوشبختانه دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های ارسالی از سوی نظام مهندسی کشاورزی به اتحادیه، در اسرع وقت به واحدهای فعال اعلام و ابلاغ می‌شود.