ارتش عراق: پس از تلعفر، نبرد بعدی شاید شهرستان الحویجه باشدبه گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، «سرتیپ یحیی رسول» با بیان این که تلاش می کنیم تا توان داعش را در مراکزی که مستقر هستند، را ضعیف کنیم، یادآور شد: هرگز اجازه بازگشت تروریست ها به مناطق آزاد شده را نخواهیم داد و می کوشیم تا تلعفر را از مین ها و بسته های انفجاری پاکسازی کنیم که از سوی تروریست ها در این مناطق کار گذاشته شده است.
سخنگوی عملیات مشترک ارتش عراق با اظهار این که ائتلاف ضد داعش به سرکردگی آمریکا بیش از یکهزار داعشی را در تلعفر از بین برده است، افزود: از همه زوایا، می توان نقشه آزاد سازی تلعفر را نمونه ارزیابی کرد.
از سوی دیگر، گروه تبلیغات جنگ عراق اعلام کرد: همزمان با اعلام پیروزی ارتش عراق در آزاد سازی کامل استان نینوا، هواپیماهای عراقی با پخش اعلامیه هایی بر فراز شهرستان «الحویجه» به آنان وعده زود هنگام آزادی از اشغال گروهک تروریستی داعش را دادند.
در این بیانیه همچنین از شهروندان عراقی خواسته شده است تا از محل استقرار داعش دوری کنند، چرا که این اماکن هدف حملات جنگنده های عراقی قرار خواهد گرفت.
حیدرالعبادی نخست وزیر عراق روز پنجشنبه ضمن اعلام رسمی آزادی استان نینوا و شهر تلعفر از اشغال گروه تروریستی داعش، گفت: تروریست ها راهی جز مرگ یا تسلیم شدن ندارند.
عملیات آزاد سازی شهر موصل از اشغال تروریست های داعش از 26 مهرماه 95 (17 اکتبر 2016) آغاز شد و نیروهای امنیتی مشترک عراق توانستند در پنجم بهمن ماه 95 (24 ژانویه 2016) ساحل چپ (شرق) موصل را به طور کامل آزاد کنند.
العبادی در یکم اسفندماه 95 (19 فوریه 2017) نیز آغاز عملیات جدید «ای نینوا ما می آییم» را برای آزادی ساحل راست (غرب) موصل اعلام کرد.
نیروهای عراقی در 19 تیرماه 96 ( 10 جولای 2017) از آزادی کامل موصل خبر دادند.
شبس**9363**مترجم: محمد تدو××انتشاردهنده: عزیز موسویانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید