استاد دانشگاه: تغییر جهت گیری های اصلی برای بهبود وضع اقتصادی لازم استبه گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «حسین راغفر» امروز در یک نشست که برای بررسی برنامه وزیران پیشنهادی دولت دوازدهم در موسسه دین و اقتصاد برگزار شد، افزود: مادامی که جهت گیری های اصلی تغییر نکند نمی توان در انتظار بهبود وضعیت اقتصادی بود.
وی گفت: از ١٨ هزار و 54 پروانه مدون صادر شده در بخش صنعت، ١٤ هزار پروانه در بخش معدن است.
نایب رییس انجمن سنگ ایران تیرماه امسال اعلام کرد: شورای سیاستگذاری سنگ کشور که ریاست آن برعهده معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن وتجارت است، هدف نهایی برای یک دوره پنج ساله را تعیین کرده است که بر پایه آن باید ظرفیت مجموع پروانه های بهره برداری سنگ تزیینی و نما از رقم 13 میلیون تن کنونی به 27 میلیون تن برسد.
راغفر ادامه داد: باید به جای خام فروشی فعالیت های مولد در کشور شکل بگیرد.
یک کارشناس حوزه کار نیز در این نشست یادآوری کرد: هیات امنای تامین اجتماعی از شش نفر نماینده دولت، 2کارفرما و یک کارگر تشکیل شده است.
«محسن ایزدخواه» افزود: چنین هیات امنایی بسیار پرهزینه است و باید ترکیب آن تغییر کند.
وی گفت: نیمی از بازنشستگان پیش از موعد دوباره به بازار کار بازگشته اند و کارفرمایان به دلیل غبارآلودگی فضای بازار کار و همچنین داشتن تجربه، از این نیروها استفاده می کنند.
به گزارش ایرنا، معاون امور مجلس رییس جمهوری هفدهم مردادماه نام 17 وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.
به گفته «محمود واعظی» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که نام وی به عنوان رییس دفتر رییس جمهوری در دولت دوازدهم مطرح شده، قرار است نام یک وزیر پیشنهادی باقیمانده (برای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) در آینده اعلام و فعلا برای این وزارتخانه سرپرست تعیین شود.
طبق ماده 205 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، یک هفته پس از معرفی دولت، برای بحث و بررسی خط مشی و اصول کلی برنامه دولت و اخذ رای اعتماد برای هیات وزیران جلسات مجلس به‏ طور متوالی تشکیل می‏‌شود.
فردا (سه شنبه) رییس جمهوری با حضور در مجلس شورای اسلامی از برنامه های دولت دوازدهم دفاع می کند.
سپس بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی آغاز می شود و گزینه های پیشنهادی برای هر وزارتخانه (بر اساس حروف الفبای وزارتخانه ها) از برنامه های خود دفاع می کنند.

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
@IRNAeco
اقتصام*9123*1961*گزارش: زهره دریغ گفتار* انتشار: مریم مسعودانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید