استقرار 2 کلینیک سیار دندانپزشکی در یزددکتر حسن فتوحی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مراکز که از مجموع 80 کلینیک مورد بهره برداری در 9 مرداد ماه امسال در سطح کشور است در محل مسجد امام حسین(ع) و حسن آباد مشیر برای ارائه خدمات دایر شدند.
وی اظهار کرد: خدمات کلینیک ها شامل پرکردن، جرم گیری، ‌بروساژ، وارنیش فلوراید،‌ درمان پالپ زنده و پالیوتومی است که بصورت رایگان در مناطق محروم انجام می شود.
وی خاطرنشان کرد: خدمات این کلینیک ها برای مناطق محروم استان تعریف شده و امیدواریم بتوانیم با ارائه خدمات دندانپزشکی در این مناطق شاهد کاهش بیماری های دهان و دندان در این مناطق باشیم.
مسوول سلامت دهان و دندان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با بیان اینکه هر کلینیک به دو دندانپزشک و دو نیروی دستیار و کمک یار مجهز است اظهار کرد: هر یک از کلینیک ها دارای یونیت دندانپزشکی، دستگاه رادیوگرافی, اتوکلاو و ملزومات و مواد دندانی هستند.
مسوول سلامت دهان و دندان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد خاطر نشان کرد:استقبال مردم دو منطقه یاد شده از کلینیک ها در مدت فعالیت بسیار خوب بوده و از هشت صبح تا 13 دایر هستند.
وی افزود: این کلینیک ها برای دسترسی عادلانه مردم روستاها، مناطق محروم و کمتر برخوردار و ارتقای سطح سلامت دهان و دندان در این مناطق راه اندازی شدند و در این راستا همکاری سازمان های مردم نهاد و خیرین برای اجرای موفق طرح ضروری است.
مسوول سلامت دهان و دندان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: از سازمان های مردم نهاد و خیرین نیز انتظار داریم در تامین مواد مصرفی دندانپزشکی مشارکت داشته باشند.
80 کلینیک سیار دندانپزشکی 9 مردادماه سالجاری در آیینی با حضور وزیر بهداشت در سطح کشور، رونمایی و به مناطق محروم اعزام شدند که سهم استان از این تعداد 2 مورد بود.
برای هر یک از این واحدهای سیار دندانپزشکی 2 میلیاردو 700 میلیون ریال هزینه شده است.
استان یزد افزون بر 350 دندانپزشک و 15 تا 20 درمانگاه دندانپزشکی دارد.
2088/ 6197 خبرنگار:کبری دانشی**انتشار: محمدحسین فلاحانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید