اظهارات طلایی های ووشوی ایران/اوجاقی انگیزه داد، چینی ها را راحت بردیمبه گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، تیم ووشوی دانشجویان ایران با کسب سه مدال طلا، یک نقره و دو برنز به کار خود در یونیورسیاد چین تایپه پایان داد تا کارنامه خوبی را از خود برجای بگذارد.
عرفان آهنگریان، جعفر شیرزاد و حمیدرضا لادور در این مسابقات موفق به کسب نشان مدال طلا شدند.
*آهنگریان: سخت ترین قرعه را داشتم
«عرفان آهنگریان» سانداکار وزن منهای 60 کیلوگرم ایران، گفت: در فینال حریف چینی را در مبارزه ای سخت، شکست دادم.
وی افزود: چین مهد ووشوی جهان است و برای همین، کار دشواری در فینال داشتم. در نیمه نهایی نیز حریف روس را که طلا و نقره جهان را دارد، شکست دادم و به طور کلی قرعه سختی در یونیورسیاد داشتم.
عضو تیم ووشو دانشجویان ایران با بیان اینکه سطح مسابقات یونیورسیاد از مسابقات جهانی بالاتر بود، تاکید کرد: تمام قهرمانان دنیا و آسیا در مسیر من بودند، ولی خدا را شکر با کمک مربیان و تمریناتی که طراحی کرده بودند و دعای خیر پدر و مادرم به این مدال ارزشمند رسیدم.

*شیرزاد:برای مدال طلا تلاش زیادی داشتم
«جعفر شیرزاد» سانداکار وزن منهای 70 کیلوگرم ایران، گفت: حدود سه ماه تمرینات سختی را برای رسیدن به هدفم انجام دادم.
وی افزود: در دیدار پایانی حریف قدرتمند قزاقستانی را پیش روی داشتم که با راهنمای سرمربی و تلاشی که داشتم به برتری دست یافتم.
مرد طلایی ووشوی ایران با بیان اینکه وشووکاران ایران با آمادگی کامل به یونیورسیاد آمده بودند، تصریح کرد: سطح مسابقات دانشجویان خیلی بالا بود و خدا را شکر که به مدال طلا رسیدم‌.

*لادور:اجازه هنرنمایی به حریفان را ندادیم
سانداکار وزن منهای 80 کیلوگرم ایران با بیان اینکه انتظار چنین مسابقات سطح بالایی را نداشتم، گفت: اجازه هنرنمایی به حریفان عنوان دار آسیایی و جهانی را ندادیم.
وی درباره مبارزه با نماینده چین در فینال، تصریح کرد: تمام مسابقات قبلی حریفم را دیده بودم و آنالیز خوب کادر فنی هم جواب داد.
عضو تیم ووشو دانشجویان ایران در پایان با تمجید از عملکرد «حسین اوجاقی» سرمربی ایران گفت: اوجاقی کاری کرد که انگیزه و روحیه بازیکنان بسیار بالا برود. در فینال دو وزن با حریفان چینی روبه رو شدیم، اما آنقدر اوجاقی به ما انگیزه داد که راحت چینی ها را شکست دادیم.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**3783**1828**1368
خبرنگار: خدیجه روزبهانی**انتشار: خیراله شفیعیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید