افتتاح و کلنگ زنی 40 طرح عمرانی واشتغالزایی /دهلران چهارسال خوب را سپری کردبه گزارش ایرنا،سید حسینعلی موسوی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با گرامی داشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت به دولتمردان تدبیر و امید افزود: بخش های مختلف شهرستان مرزی دهلران از نفت وگاز تا کشاورزی و گردشگری شاهد آغاز ، اجرا و یا تکمیل طرح ها و پروژه های موثری بود.
وی خاطر نشان کرد: در جریان ایین های هفته دولت 40 پروژه در حوزه های مختلف کشاورزی، عمرانی، اقتصادی، بهداشتی و درمانی، آموزشی،ورزشی و خدماتی این شهرستان کلنگ زنی و بهره برداری می شود.
وی با ذکر اینکه با اجرای این طرح ها با بیش از 480 میلیارد ریال اعتبار یک هزار و 400 فرصت شغلی ایجاد می از آغاز فعالیت مجموعه پتروشیمی دهلران با اعتباری بالغ بر 30هزار میلیارد ریال خبرداد
فرماندار دهلران از هفته دولت به عنوان فرصتی برای بیان عملکرد دولت در حوزه های مختلف عمرانی،اقتصادی، سیاسی و اجتماعی به مردم نام برد.
وی تاکید کرد: در جهت اجرای سیاست ها و برنامه های ابلاغی و اشراف مردم نسبت به خدمات دولت، مدیران دستگاه های اجرایی ارائه خبری و تحلیلی خدمات و اقدامات دولت در بخش های مختلف را اطلاع رسانی کنند.
موسوی افزود: مردم در انتخابات به برنامه ها وعملکرد مثبت دولت در همه حوزه ها رای دادند و این وظیفه مسئولان را در ادامه خدمت به مردم و تداوم این برنامه ها مضاعف می کند.
فرماندار دهلران در ادامه به ظرفیت های شهرستان دهلران در همه حوزه ها و به ویژه حوزه نفت و گاز،آب و خاک و کشاورزی اشاره کرد و افزود: دولت با شناسایی این استعدادها و سرمایه گذاری ها توانسته این شهرستان را بیش از پیش در مسیر توسعه قرار دهد.
موسوی افزود: در چهار سال گذشته دولت بخوبی استعدادهای شهرستان را مورد توجه قرار داده و امروز شاهد توسعه وترقی شهرستان و فعالیت پروژه های مهم وتاثیر گذار از جمله ان جی ال 3100،پتروشیمی و برق 500 مگاواتی در زمینه اشتغال و تولید در دهلران هستیم.
فرماندار دهلران عمران شهری،توسعه فضاهای سبز،مبلمان شهری،ساماندهی ورودی ها و خروجی ها را از دغدغه های مردم و مسئولان دانست و افزود: اعضای شورای شهر و شهردار نیز با برنامه ریزی و تعریف اهداف در جهت محقق شدن آنها تلاش کنند.
نماینده عالی دولت در شهرستان دهلران با اشاره به پیگیری ها برای پروژه های حوزه راه،نفت و گاز و نیرو در شهرستان توسط مدیریت ارشد استان و دولت تدبیر و امید گفت:تسریع در عملیات اجرایی ان جی ال، آغاز عملیات چهار بانده کردن مسیر دهلران به اندیمشک،تعریض مسیر دهلران به مهران،تلاش برای شروع فعالیت پتروشیمی دهلران،احداث برق 500 مگاواتی،پیگیری برای رفع مشکلات راه چمسرخ و بازگشایی مرز چیلات همه از اقدامات مفید و موثر دولت در راستای توسعه شهرستان هستند که به جد دنبال می شوند.
موسوی حجم سرمایه گذاری های میلیاردی دولت در حوزه کشاورزی شهرستان و اجرای سامانه گرمسیری و آبیاری تحت فشار را از دیگر اقدامات ذکر کرد و گفت: افزایش سطح زیر کشت،افزایش تولید و ایجاد اشتغال پایدار از مهمترین اهدافی است که دولت در حوزه کشاورزی عملیاتی نموده به طوری که توسعه زمین های کشاورزی به مرز 200 هزار هکتار خواهد رسید.
فرماندار دهلران به کلنگ زنی طرح گاز رسانی به روستاهای حاضرمیل،تم تم آب و گلسیری با اعتباری بالغ بر 26 میلیارد ریال در هفته دولت خبر داد و افزود: در حوزه بهداشت و درمان شامل افتتاح خانه های بهداشت و کلنگ زنی دو مرکز جامع سلامت در روستاهای بخش مرکزی و موسیان اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال هزینه می شود.
وی ادامه داد: بهره برداری از واحدهای کارآفرینی و بنگاه های کوچک در شهرستان با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال ،آبرسانی به روستاها و اصلاح خطوط انتقال آب روستایی با اعتباری بالغ بر 21 میلیارد و 200 میلیون ریال ،اجرای طرح هادی روستایی با اعتباری بالغ بر یک میلیاردو 400 میلیون ریال و روکش آسفالت و معابر شهری،بهسازی میادین و توسعه فضاهای سبز در دهلران و میمه با اعتباری بالغ بر 12 میلیارد و 700 میلیون ریال از دیگر پروژه های هفته دولت در دهلران هستند.
موسوی گفت: با توجه به تلاش و جدیت مدیریت ارشد استان و نگاه مثبت دولت تدبیر و امید به شهرستان مرزی دهلران، افق توسعه و پیشرفت شهرستان روشن است و مجموعه این اقدامات دهلران را بر روی ریل توسعه قرار داده و موجب تحول در اقتصاد، اشتغال و معیشیت مردم منطقه خواهد شد.
شهرسیتان مرزی دهلران با 80 هزار نفر جمعیت در 180 کیلومتری جنوب مرکز استان ایلام از ظرفیت های برجسته ومختلفی از حیث توسعه و رشد اقتصادی برخوردار است.
خبرنگار:علی رضازاده**انتشار دهنده : شهریار حیدری فر
7175 /6034انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید