افزایش بودجه عمرانی کشور در 2ماه نخست امسال/نقض ادعای یک پایگاه خبریبه گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا وبر اساس گزارش اخیر بانک مرکزی، در 2 ماه نخست امسال، از 121 هزار و 200 میلیارد ریال اعتبار مصوب تملک دارایی های سرمایه ای، بیش از یک درصد آن اختصاص داده شده است.
بر اساس این گزارش ، عملکرد اعتباری پرداخت های هزینه ای (بودجه جاری) و تملک دارایی های سرمایه ای (بودجه عمرانی)کشور که در 2 ماه نخست سال 1395 نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن کاهش یافته بود، امسال افزایش پیدا کرد.
همچنین در همین مدت، از 431 هزار و 100 میلیارد ریال اعتبار مصوب پرداخت های هزینه ای، 378 هزار و 700 میلیارد ریال اختصاص یافته است که بیش از 60 درصد آن مربوط به حقوق و دستمزد کارکنان دولت است.
بودجه مصوب پرداخت های هزینه ای کشور در سال 1396 معادل 2 میلیون و 538 هزار و 200 میلیارد ریال و بودجه مصوب تملک دارایی های سرمایه ای کشور معادل 713 هزار و 700 میلیون ریال است.
این در حالی است که یکی از پایگاه های خبری منتقد دولت به استناد همین گزارش مدعی شد، «در 2 ماهه اول امسال، بودجه عمرانی کشور صفر شد».
این پایگاه خبری در جدولی که در متن خبر آمده، اشاره کرده است، بودجه عمرانی کشور از مقدار صفر در 2 ماه نخست سال 1395 به 0.1 میلیارد تومان (یک میلیارد ریال) در 2 ماه نخست 1396 رسیده است در حالی که رقم صحیح برای 2 ماه نخست امسال معادل یک هزار و 600 میلیارد ریال است.
پایگاه خبری مذکور همچنین ادعا کرده است که ریخت و پاش های انتخاباتی رییس جمهوری کشورمان منجر به صفر شدن بودجه عمرانی در 2 ماهه نخست امسال شده است در حالی که رقم اختصاص یافته برای پرداخت های هزینه ای در 2 ماه نخست، کمتر از اعتبار مصوب آن است.
بر اساس گزارش بانک مرکزی از وضعیت بودجه عمومی دولت، عملکرد اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای کشور در سال 1395 معادل صفر بود.
برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
اقتصام**1063**مترجم:رفعت کرمی مهر*انتشار:مرضیه فاتحیانتهای پیام /*

‘;$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “”+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}
function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}ارسال به دوستان
پاسخی بگذارید