افزایش دما در گیلان تا پایان هفته / کشاورزان از آتش زدن کاه خودداری کنندمازیار غلامی روز شنبه در گفت وگو با ایرنا بیان کرد: نقشه های هواشناسی نشان دهنده استقرار جوی به طور غالب پایدار و تداوم حضور هوای گرم و مرطوب طی هفته جاری در منطقه است که بر این اساس از فردا (یکشنبه) تا جمعه روند افزایش نسبی دما مورد انتظار است.
وی ادامه داد: بنابراین از دوشنبه تا پنجشنبه هفته جاری، بیشینه دمای هوا در نواحی جلگه ای بین 32 تا 35 درجه سلسیوس و در نواحی جنوبی استان بین 34 تا 37 درجه سلسیوس پیش بینی می شود.
غلامی با اشاره به ماندگاری هوای گرم طی بازه زمانی یادشده، از شالیکاران خواست نسبت به درو و جمع آوری محصول اقدام و توصیه کرد که به صورت جدی، از آتش زدن کاه و کلش خودداری کنند.
وی همچنین از بیماران قلبی – عروقی، ریوی، سالمندان، کودکان و … خواست در ساعت های اوج گرما (ظهرها) بمنظور پرهیز از گرمازدگی، از ترددهای غیرضروری پرهیز کنند.
غلامی آسمان امروز گیلان را صاف تا نیمه ابری، گاهی رشد ابر، وزش باد، احتمال رگبار و رعد و برق پراکنده عنوان و برای فردا نیز آسمان را صاف تا قسمتی ابری، گاهی رشد ابر پیش بینی کرد.
وی بیشینه دمای گیلان در شبانه روز گذشته را با 33 درجه مربوط به بندرانزلی، کیاشهر، لاهیجان، منجیل و رودبار و کمینه دما را با 17 درجه مربوط به ماسوله ذکر کرد.
سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت: بیشینه و کمینه دمای شهر رشت نیز طی شبانه روز گذشته به ترتیب 32 و 25 درجه ثبت شده است.
وی خاطرنشان کرد: طی فردا ، ارتفاع موج دریا بین 20 تا 60 سانتیمتر، دمای آب 31 درجه سلسیوس و وضعیت برای شنا در بعضی نقاط با احتیاط مناسب خواهد بود.
خبرنگار:امیرپوراحمد**انتشاردهنده:امیرحسین کبیری
7294/2007انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید