امام جمعه سردشت: آمریکا با روحیه استکباری برای نابودی فرهنگ اسلامی تلاش می کندبه گزارش خبرنگار ایرنا، “ماموستا سلام امینی” روز یکشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی سردشت با بیان اینکه انسان ها بر اساس فرهنگ و آداب و رسوم شناخته شده و با رسانه های ارتباط جمعی به هم متصل می شوند، اظهار کرد: گروهی از جوامع به دلیل قدرت رسانه ای و روحیه استکباریشان سعی در تبدیل فرهنگ، عقاید و افکار اقوام دیگر به ضد ارزش هستند.
امام جمعه سردشت و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان افزود: آمریکای مستکبر برای اجرای برنامه هایی که در مسیر حذف فرهنگ ملت های آزادی خواه جهان دنبال کرده، سالیانه هزینه های هنگفتی را صرف تبلیغات و تغذیه شبکه هایی می کند که ابتذال و وابستگی ها را با ظواهری پسندیده در بین مسلمانان ترویج دهد.
وی با بیان اینکه رسانه ها وظیفه خطیری در بالا بردن روحیه مشارکت عمومی بر عهده دارند، گفت: رسانه ها منابع و سرچشمه هایی هستند که توسط اهل قلم و دلسوزان جامعه در بالا بردن مشارکت های سیاسی، اجتماعی و غیره فعال هستند و می توانند به علت عمومیتی که دارند در زنده نگهداشتن فرهنگ اسلامی و محلی به خوبی ایفای نقش کنند.
معاون فرماندار سردشت هم در این جلسه با بیان اینکه رسانه های هر کشور گوش، زبان و چشم بینای آن مملکت هستند، گفت: خبرنگاران برای موفقیت بیشتر در زمینه ای که فعالیت می کنند لازم است در رصد داده های درست، ترویج اطلاعات دقیق، داشتن بینش و نگرش لازم برای مسائل گوناگون اجتماعی و سیاسی تلاش کنند چون آسایش، امنیت و رفاه عمومی به نوع کار آنها وابسته است.
محسن آلی بیان کرد: رسانه ها باید حقایق و کاستی های جامعه را به صورت شفاف بیان کرده و برای این منظور از مسائل تنش زا، سیاه نمایی و انحراف افکار عمومی خودداری کنند.
وی در خصوص حقوق شهروندی و آشنایی با حقوق ملت و دولت گفت: باید رسانه ها برای فرهنگ سازی صریح این حقوق را به عنوان راهبرد خاص برای خودشان تبیین کنند.
آلی ادامه داد: خبرنگاران قشر زحمت کش و کمتر دیده شده در بین مردم هستند اما قلم آنها همیشه تاثیرگذار بوده و به عنوان افراد توانمند شناخته می شوند که امیدوارم با قلم توانای خود زمینه توسعه شهر را بر اساس اصول عدالت، انصاف و شفافیت ترویج دهند.
وی با اشاره به نزدیک شدن به سالروز آزادگان سرافراز به میهن، گفت: پیشنهاد میکنم از ظرفیت و قدرت مانور رسانه های شهرستان، با ارائه برنامه های این روز، در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و رشادت های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس بهره گیری کرد.
پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی سردشت در سالجاری با موضوع، بالا بردن روحیە مشارکت مردمی با استفادە از ظرفیت رسانەها در سالن اداره ورزش و جوانان سردشت برگزار شد.
برخورداری اصحاب رسانه و خبرنگاران از مزایای صندوق حمایتی هنرمندان و خبرنگاران و بیمه خبرنگاران، استفاده از ظرفیت رسانه های شهرستان در اطلاع رسانی و بیان عملکرد ادارات و دستگاه ها، حمایت همه جانبه مسئولین و ادارات از رسانه ها برای اطلاع رسانی شفاف و کمک به ارتقای سطح فرهنگی شهرستان و تلاش ادارات در جهت مشارکت حداکثری مردم و تشکل ها در اجرای مراسمات ملی و دینی از اهم مصوبات شورای فرهنگ عمومی شهرستان سردشت است.
شهرستان سردشت با جمعیت 120 هزار نفر در جنوب آذربایجان غربی و هم مرز با اقلیم کردستان عراق قرار دارد.
مهمترین اخبار ایرنای کشور، آذربایجان غربی و جنوب استان را به صورت لحظه به لحظه از کانال خبری تلگرام این رسانه به آدرسirnamahabad@ دریافت کنید.
7562/3093**انتشار دهنده: پیمان پاکزادانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید