امنیت سیستان و بلوچستان از استانهای مرکزی کشور بیشتر استبه گزارش ایرنا سردار حسین اشتری روز سه شنبه در آئین تکریم و معارفه فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در زاهدان اظهار داشت:امنیت مطلوب سیستان و بلوچستان به دلیل همکاری و همبستگی بین دستگاههای مختلف استان و نیز همکاری خوب مردم میسر شده است.
سردار اشتری خاطرنشان کرد: مشارکت و همکاری مردم با پلیس سبب می شود تا سرعت کار افزایش یابد و مشکلات به سرعت فروکش کند.
وی بیان کرد: نیروی انتظامی ایران اسلامی اقتدار بسیار بالایی دارد که این اقتدار به معنی انجام وظیفه بر اساس شرع و قانون است.
سردار اشتری گفت :نیروی انتظامی بیشترین خدمات را در جامعه به مردم ارائه می کند که از جمله آن می توان به بیش از 30 میلیون تماس با مرکز فوریت های پلیسی 110 در طول سال اشاره کرد.
وی ادامه داد:99 درصد مخاطبان نیروی انتظامی مردم هستند و رویکرد این نهاد نیز ارج نهادن به شان اجتماعی افراد است.
وی گفت: با توجه به رویکرد اجتماعی محور پلیس، هیچ تفاوتی در ارائه خدمات برای اقشار و مذاهب مختلف مردم در نیروی انتظامی وجود ندارد.
وی با اشاره به فعالیت های نیروی انتظامی سیستان و بلوچستان در سه سال گذشته افزود: در این مدت 331 باند مواد مخدر، 147 باند قاچاق کالای مهم و 233 باند سرقت مختلف در این استان منهدم شدند.
وی تصریح کرد: همچنین در این مدت 28 نفر از عوامل گروهک های معاند به هلاکت رسیده و 79 نفر از آنان نیز دستگیر شدند.
فرمانده سابق انتظامی سیستان و بلوچستان نیز در این آئین اظهار داشت: امروز تغییر رویکرد از امنیت محور به جامعه محور در این استان رخ داده است.
سردار حسین رحیمی ادامه داد: نیروی انتظامی تلاش کرده تا با ارج نهادن به شخصیت افراد در جامعه ارتباط خوبی با مردم ایجاد کند.
به گزارش ایرنا در این آئین سردار محمد قنبری به عنوان فرمانده جدید انتظامی سیستان و بلوچستان معرفی و از خدمات سردار حسین رحیمی فرمانده سابق این استان تقدیر شد.
سردار محمد قنبری پیش از این فرمانده انتظامی استان لرستان بوده و سردار حسین رحیمی نیز با حکم سردار حسین اشتری به عنوان فرمانده جدید انتظامی تهران بزرگ منصوب شد.
سیستان و بلوچستان با وسعتی حدود 187 هزار و 502 کیلومترمربع (معادل 5/11 درصد مساحت کشور) و بیش از 2 میلیون و 800 هزار نفر جمعیت و 187 هزار و 502 کیلومتر مربع پهناورترین استان کشور محسوب می شود.
این استان از 2 حوزه سیستان در شمال استان شامل شهرستان های زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز و بلوچستان در جنوب با شهرستان های خاش، ایرانشهر، سراوان، سیب و سوران، مهرستان، دلگان، فنوج، قصرقند، نیکشهر، سرباز و کنارک تشکیل شده است.
شهرستان های زاهدان و میرجاوه نیز در مرکز این استان واقع شده اند.
این استان دارای 19 شهرستان و حدود 9 هزار روستا و آبادی است که 6 هزار و 500 روستای آن دارای سکنه هستند.
7311**3213/ 6075*خبرنگار: اسماعیل مرادقلی** انتشار دهنده: زهرا هجینی نژادانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید