خانه / آشپزی / انتصاب بانوی دیگری در عرصه مدیریت سازمان تامین اجتماعی

انتصاب بانوی دیگری در عرصه مدیریت سازمان تامین اجتماعیبه گزارش روز سه شنبه ایرنا از سازمان تامین اجتماعی، در کشور ما نیز این شاخصه با توجه به نوع نگاه و جایگاه ارزنده‌ای که زنان در اسلام و ایران ‌زمین داشته و دارند اهمیت بسزایی پیدا کرده است، حتی در سطح جهانی نیز سازمان‌ های بین ‌المللی توجه ویژه ‌ای به جایگاه زنان در کشورهای مختلف دارند.
از این رو همواره مقوله زنان و به‌ویژه مشارکت آنان در تصمیم‌گیری‌ها و مشاغل سطوح عالی مورد توجه بوده است.
در دولت های یازدهم و دوازدهم، انتصاب زنان در سمت های مدیریتی کشور مورد توجه جدی قرار گرفت و مسئولان عالی رتبه کشور بر مشارکت زنان در تصمیم گیری های کلان کشور و حضور آنها در مناصب مدیریتی تاکید کردند.
سازمان تامین اجتماعی در انتصاب مدیران فارغ از دیدگاه جنسیتی، تخصص، تعهد و شایستگی را لحاظ می کند و در حال حاضر زنان در سمت های مدیر استان، رئیس شعب و مراکز درمانی و کارشناسان ارشد واحدهای اجرایی مشغول خدمت رسانی هستند.
نگاهی به فعالیت های زنان شاغل در سازمان تامین اجتماعی طی چندسال گذشته که حدود نیمی از همکاران را تشکیل می دهند حاکی از آن است که فرصت اثبات توانایی های این قشر ایجاد شده و واگذاری پست مدیریتی اخیر، نویدبخش توجه به شایستگی های مدیریتی زنان در این سازمان است.
در پی انتصاب دکتر ثریا پازوکی به سمت مدیر درمان تامین اجتماعی استان مرکزی بار دیگر اعتماد مدیرعامل و مدیران ارشد سازمان تامین اجتماعی به توانمندی ها و شایستگی های زنان در پست های مدیریتی این سازمان مورد تایید قرار گرفت.
هم اکنون ٩ زن در سازمان تامین اجتماعی منصب مدیریت ادارات کل بیمه یا درمان و یا اسناد پزشکی استان ها را بر عهده دارند که ٦ مدیر زن مدیریت بخش های درمانی را برعهده دارند.
اکنون دکترلیلا خدری مدیر درمان استان هرمزگان و دکتر ثریا پازوکی مدیر درمان استان مرکزی هستند و همچنین روسای اسناد پزشکی استان های زنجان، سیستان و بلوچستان، اصفهان و هرمزگان را نیز به ترتیب دکتر عظیمی، دکتر بالاک زایی، دکتر کریمیان و دکتر شهراد برعهده دارند.
در بخش بیمه ای نیز زنان مدیر ادارات کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ، ایلام و لرستان هستند که دو نفر از آنها در دولت یازدهم منصوب شده اند.
ناهید حیدری مدیر کل غرب تهران بزرگ، سهیلا ملکشاهی مدیر کل استان ایلام و شهناز حمزه لوی مدیر کل استان لرستان در حوزه مدیریتی این سازمان مشغول به فعالیت هستند، همچنین بانوان به عنوان روسای شعب در سراسر کشور نیز فعالیت می کنند.
همکاران زن نیز از انتصاب یک خانم دیگر در مدیریت سازمان تامین اجتماعی توسط دکتر نوربخش خرسندند و امیدوارند همکاران زن شایسته و متعهد بیشتر دیده شوند.
سازمان تامین اجتماعی حدود 65 هزار نیرو دارد که نیمی از آن را بانوان تشکیل می دهد، همچنین از مجموع 42 میلیون بیمه شده تحت پوشش سازمان، 14 میلیون نفر آنها بیمه شده اصلی هستند که حدود 2 میلیون نفر از آنها را زنان تشکیل می دهند.
اجتمام *1724* 7268
تنظیم: مهناز بیرانوند * انتشار: حسین فتح الهیانتهای پیام /*