انشعابات غیرمجاز، چالش عمده خدمات دهی شرکت توزیع برق به مشترکان غرب مازندرانمدیرعامل شرکت توزیع برق غرب مازندران روز یکشنبه در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران به بهانه روز خبرنگار گفت :‌ بررسی ها نشان داده که بیشتر افرادی که مرتکب چنین تخلفاتی می شوند تا حدودی آشنا به این عمل خلافکارانه هستند.
کیوان فرح زاد ، میزان خسارت های وارده ناشی از انشعابات غیرمجاز سال جاری در شهرستان های غرب مازندران را 250 میلیارد ریال اعلام و افزود :‌ هم اکنون تعداد 135 فقره پرونده با موضوع انشعابات غیرمجاز در مراجع قضایی این مناطق در حال بررسی است.
وی میزان تلفات سالانه برق در این منطقه را حدود 500 میلیون کیلووات ساعت ذکر کرد و ادامه داد : درپی این میزان تلفات متاسفانه خسارتی که وارد می شود حدود 250 میلیارد ریال است که بخشی از این خسارت ها مربوط به انشعابات غیرمجاز است.
** به کارگیری نیروی انسانی برای شناخت انشعابات غیرمجاز و کنتورهای دستکاری شده
مدیرعامل شرکت توزیع برق غرب مازندران از آموزش و به کارگیری دست کم 50 نفر نیروی انسانی جدید با هدف شناخت تخلفاتی مانند انشعابات غیرمجاز و کنتورهای دستکاری شده در این منطقه خبرداد.
فرح زاد گفت :‌این افراد در قالب قرارداد با شرکت های پیمانکاری که هویت آنان از لحاظ حقیقی و حقوقی کاملا مشخص شده است و در تمامی روزها میدانی مناطق جرم خیز را نظارت و رصد می کنند.
‌**نصب کنتورهای سرقتی
مدیرعامل شرکت توزیع برق غرب مازندران گفت :‌ نصب کنتورهای سرقتی از دیگر استان ها برای برخی از صاحبان بناهای مسکونی در این مناطق از دیگر معضلاتی است که هم اکنون با آن مواجه هستیم .
فرح زاد افزود :‌ به عنوان نمونه در شهرستان محمودآباد پس از بررسی کارشناسان ، فردی پس از هفت سال به علت نصب کنتورسرقتی و استفاده از برق غیرمجاز شناسائی و جریمه شد.
وی ظهار داشت :‌امروز نقش رسانه ها در آگاهی بخشی سطح افکار عمومی بسیار تاثیرگذار بوده و بنابراین آن دسته از افرادی که از داشتن کنتور برق بی بهره اند باید به شرکت های برق هشت گانه شهرستان های غرب استان مراجعه کنند.
**اقدامات انجام گرفته برای پایداری شبکه های برق
مدیرعامل شرکت توزیع برق غرب مازندران از خریداری و نصب حدود 817 دستگاه ترانسفور ماتور با اعتباری بالغ بر 11 میلیارد تومان در این منطقه خبرداد و گفت :‌ استفاده از چنین تجهیزاتی با هدف رفع ضعف ولتاژ برق در حوزه روستایی و شهری شهرستان های غرب مازندران خریداری شده است.
فرح زاد افزود :‌ برای پیشگیری از عوامل تهدید کننده شبکه ها مانند سرقت و یا شرائط نامناسب جوی اقدام به روکش دار کردن حدود 340 کیلومتر از شبکه ها از نوع کابل خود نگهدار در این مناطق شده است .
**نصب 2 هزار و 500 کنتور هوشمند با قابلیت قرائت از راه دور
مدیرعامل شرکت توزیع برق غرب مازندران همچنین از نصب حدود 2 هزار و 500 کنتور هوشمند با قابلیت قرائت از راه دور در مسیر مراکز تجاری در این منطقه خبرداد و گفت :‌ نصب این کنتور ها مهم ترین مزیتی که دارد آن اینکه افرادی اگر بخواهند به شیوه غیرمجاز از برق استفاده کنند این دستگاه توان شناسایی این افراد متخلف را دارد.
فرح زاد برای مصرف درست و هدفمند برق این سرمایه ملی از خبرنگاران در حوزه اطلاع رسانی خواستار همکاری بیشتری شد.
شرکت توزیع برق غرب مازندران به 558 هزار مشترک مشترک در قالب هشت شهرستان شامل هزار و 251 روستا و 31 شهر خدمات ارائه می دهد.
خبرنگار:‌مهراب زکی پور کینجی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
7078/1654انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید