ایده های جالب تزیین شله زرد و حلوا را ببینید

ایده های جالب تزیین شله زرد و حلوا را ببینید

برترین ایده ها برای تزیین حلوا و شله زرد که میتوانید در ماه رمضان بهره گیری کنید و با بهره گیری از آن سفره را زیباتر نمایید. شله زرد و حلوا را می‌توانید با گل سرخ و پودر دارچین تزیین نمایید چون بسیار ایده جالبی می باشد هر طرحی که دوست دارید می‌توانید با انواع مغز آجیل بر روی شله زرد بعد از خنک شدن تزیین نمایید

آن چند دقیقه ي گذشته از افطار که به چیدن سفره افطار می گذرد یکی از زیباترین زمان هایي هست که هر شخصی می‌تواند تجربه اش کند، اصلا چیدن سفره افطار و تزیین آن حال و هوای دیگری دارد. اما امروز می‌خواهیم به بررسی ایده هایي برای تزیین عناصر داخل سفره افطار یعنی تزیین شله زرد و حلوا که از اجزای جدایی ناپذیر سفره افطار میباشند بپردازیم. پس با ما تا انتهای این مقاله جذاب همراه باشید.

تزیین شله زرد با دارچین برای سفره افطار

 

یکی از مواد خوراکی که برای تزیین شله زرد ها میتواند مورد بهره گیری قرار بگیرد و اتفاقا خیلی هم به خوشمزه شدن آن کمک میکند، دارچین هست. این پودر خوشمزه می‌تواند معجزه گری باشد در دستان شما، شما میتوانید با تکیه بر استعداد و هنر درونی تان و پودر دارچین انواع و اقسام طرح ها را روی شله زرد هاي پیاده کنید، حتی میتوانید از قالب هاي مخصوص هم برای اینکار بهره گیری کنید. بعد هم آنها را کنار هم قرار دهید و از مشاهده آثار هنری تان لذت ببرید.

تزیین شله زرد با دارچین و گل محمدی برای سفره افطار

 

ترکیب رنگ ها در زیبایی سفره افطار شما بسیار تاثیر گذار هست. پس سعی کنید در تزیین شله زرد و حلوا هاي تان از انواع مواد که رنگ هاي متنوع و دوست داشتنی دارند بهره گیری کنید. مثلا برای تزیین شله زرد ها اضافه بر دارچین می‌توانید از پودر پسته وگل محمدی هم بهره گیری کنید که اضافه بر زیبایی ظاهری که به آن می بخشد طعم آن را نیز بینظیر می‌کند.

ظرف هاي خوشگل برای شله زرد ها برای سفره افطار

 

گاهی هم گزینه یک ظرف مناسب برای شله زردها از هزار تا تزیین هم کاربردی تر هست. شله زردها همانگونه که از اسمشان پیدا هست، دارای رنگ زرد میباشند پس برترین ظرف هایي که به آنها اجازه جلوه گری می‌دهد، ظرف هاي آبی رنگ میباشند که شما می‌توانید از انها بهره گیری کنید تا سفره افطارتان جلوه اي ناب و خوشگل داشته باشد.

تزیین شله زرد با خلال پسته و بادام برای سفره افطار

 

یکی دیگر از چیزهایی که میتواند به شما در تزیین شله زرد ها کمک کند، خلال پسته و بادام هست. با خلال پسته و بادام انواع و اقسام طرح ها را میتوانید روی شله زرد ها پیاده کنید و از آنها لذتت ببرید. تصویر بالا یکی از این مشابه ها را به شما نشان میدهد، اگر به آنها به چشم اثر هنری نگاه کنید، کارتان راحت تر می‌شود، باور نمی‌کنید، امتحان کنید.

شله زرد هاي قالبی برای سفره افطار

 

برای تزیین شله زرد ها میتوانید از قالب هم بهره گیری کنید، در بازار انواع و اقسام قالب ها وجود دارد از ساده گرفته تا طرح دار و فانتزی که میتوانید انها را تهیه کنید و برای تزیین شله زرد ها از انها بهره گیری کنید. تصویر بالا یک ظرف شله زرد تزیین شده با قالب دایره اي ساده را به شما نشان می‌دهد.

تزیین حلوا با بادام پوست کنده برای سفره افطار

 

تزیین حلوا هم مثل تزیین شله زرد حس خوبی به آدم می‌دهد اصلا یک جورهایی مثل یک نوستالژی میماند؛ من که همه ي وقت دوست داشتم ظرف حلواهایی که مادر و مادربزرگم درست می‌کردند را تزیین کنم، هنوز هم دوست دارم. خلال بادام پوست کنده میتواند در این راه کمک زیادی به شما کند چون این خلال ها تضاد رنگ جالبی با حلوا ایجاد می‌کند و باعث میشود چهره اش جذاب تر و دوست داشتنی تر شود.

تزیین حلوا با قاشق برای سفره افطار

 

شاید باورتان نشود اما با قاشق ها، همین قاشق هاي معمولی که با آنها غذا میخورید میتوان حسابی معجزه کرد. اگر مطمئن هستید که نمیشود توصیه می‌کنم دقیق تر به تصویر بالا نگاه کنید. طرحی که روی این حلوا برای تزیین کشیده شده هست تماما با قاشق صورت گرفته هست. حتی شاید بتوانید از لبه لیوان ها هم بهره گیری کنید، فکر نمی‌کنم محدودیتی برای اینکار وجود داشته باشد.

تزیین حلوا با شیره انگور برای سفره افطار

 

شیره انگور هم می‌تواند برای تزیین حلوا ها حسابی به کارتان بیاید، گرچه اگر دوست دارید که حلوای تان شیرین تر از حد معمول خودش باشد.. شیره انگور تضاد رنگی عمیقی با خود حلوا دارد و اگر آن را داخل قیف بریزید می‌توانید طرح هاي خلاقانه اي را روی ظرف حلوا پدید بیاورید.

تزیین حلوا دو رنگ برای سفره افطار

 

اگر دوست دارید تا حلوایی که درست می‌کنید چهره مجلسی تری داشته باشد میتوانید از دو رنگ حلوا بهره گیری کنید. درست کردن حلوی دو رنگ کاری ندارد، فقط کاری هست یکی از ظرف هاي حلوا را اکثر تفت دهید تا رنگ آن تیره تر شود گرچه باید حسابی مراقب باشید که حلوایتان نسوزد و باید مدام آن را هم بزنید.

می‌توانید حلوای تیره تر را داخل قیف بریزید و بعد طرح هاي مورد نظرتان را پدید بیاورید. برای تکمیل زیبایی حلوا هم میتوانید از پودر پسته و پودر نارگیل بهره گیری کنید.

تزیین حلوا با قالب برای سفره افطار

 

حلواها هم میتوانند همانند شله زرد ها به صورت قالبی تزیین شوند. قالب هایي که برای تزیین شله زرد ها بهره گیری می‌کنید را برای تزیین حلوا ها هم میتوانید مود مصرف قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید