خانه / دسته‌بندی نشده / ایران به تکنولوژی روز دنیا در حوزه درمان بیماران قلبی آگاه است

ایران به تکنولوژی روز دنیا در حوزه درمان بیماران قلبی آگاه استبه گزارش ایرنا از انجمن آترواسکلروز ایران، دکتر رضا ملازاده روز سه شنبه در نوزدهمین کنگره بین المللی تازه های قلب و عروق ایران درباره کارگذاری دستگاه ضربان ساز دائمی، گفت: یکی از درمان های مفید برای بیماران مبتلا به کاهش ضربان قلب، ضربان ساز دائمی است که خوشبختانه تکنولوژی مربوط به این علم در حال حاضر در کشور ما وجود دارد.
وی افزود: دستگاه ضربان ساز قلب توسط جراح یا متخصص قلب کارگذاری می شود.
این متخصص قلب و عروق با بیان این که دستگاه های ضربان ساز دارای سیم و حفره است، یادآور شد: اخیرا دستگاه هایی ابداع شده که فاقد سیم است و از طریق کشاله ران روی قلب کارگذاری می شود که این تکنولوژی هنوز وارد ایران نشده است.
وی باتری شوک دهنده را یکی دیگر از تکنولوژی های حوزه قلب دانست و گفت: در مواردی که ریتم قلب بیمار نامنظم می شود و نیاز به شوک دهنده پیدا می کند از این باتری استفاده می شود .
به گفته ملازاده؛ این باتری ها زیر سطح پوست و روی قلب کارگذاری می شود.
این فلوشیپ الکتروفیزیولوژی یادآور شد: در مواردی که ممکن است باتری دچار عفونت، جا به جایی و … شود، می توان از دستگاه لیداستراکشن استفاده کرد.
نوزدهمین کنگره بین المللی تازه های قلب و عروق به همت انجمن آترواسکلروز ایران تا 24 شهریور 96 در مرکز همایش های بین المللی برج میلاد در حال برگزاری است.
علمی(1) 1201
دریافت کننده: عبدالکریم جبارپور* انتشار: محتشمی پورانتهای پیام /*