ایران و روسیه شرکای تجاری بسیار خوبی برای یکدیگر هستندبه گزارش خبرنگار ایرنا، لوان جاگاریان روز یکشنبه در دیدار با فعالان بخش خصوصی استان کرمانشاه که به منظور معرفی فرصت های اقتصادی کشور روسیه و کرمانشاه در سرسرای جلسات اتاق بازرگانی این شهر برگزار شد، حجم مبادلات تجاری سال 2016 میلادی بین ایران و روسیه را 2.2 میلیارد دلار ذکر کرد.
وی خاطرنشان کرد: بخش عمده این مبادلات مربوط به صادرات ماشین آلات، تجهیزات، بخش حمل و نقل، مواد غذایی و فلزات روسی به ایران بوده است.
جاگاریان یادآوری کرد: هم اکنون نیز منتظر برگزاری چهاردهمین جلسه کمیسیون مشترک تهران و روسیه هستیم که قرار است در آینده ای نزدیک به میزبانی مسکو برگزار شود.
سفیر روسیه در تهران ادامه داد: در ماه سپتامبر (شهریور) قرار است نمایشگاه موادغذایی به میزبانی مسکو برگزار شود که هر کدام از تجار و بازرگانان کرمانشاهی که تمایل داشته باشند می توانند در آن حضور پیدا کنند.
وی تاکید کرد: هیچ مشکلی در راستای صدور روادید برای بازرگانان کرمانشاهی برای سفر به روسیه چه برای حضور در نمایشگاه پیش رو و چه سایر مبادلات تجاری وجود ندارد و این کار در سریعترین زمان ممکن انجام خواهد شد.
جاگاریان همچنین با استقبال از عقد قرارداد خواهرخواندگی بین استان های کرمانشاه و چلیابینسک روسیه گفت: این استان جزو مناطق مهم و استان های پیشرفته روسیه محسوب می شود و در زمینه فولاد وضعیت بسیار خوبی دارد.
سفیر روسیه در تهران همچنین با اشاره به سایر تعاملات 2 کشور ایران و روسیه اظهار داشت: یک بخش از این تعاملات مربوط به صنعت گردشگری است به گونه ای که در سال 2016 میلادی بیش از 60 هزار گردشگر ایرانی از کشور روسیه بازدید کردند.
وی گفت: تمامی اقدام های لازم برای تسهیل سفر گردشگران ایرانی به روسیه در سفارتخانه تهران انجام می شود و برای حضور بیشتر گردشگران روسی در ایران نیز سفراتخانه این کشور در مسکو باید کارهای لازم را انجام دهد.
جاگاریان در پایان از آمادگی روسیه برای هرگونه همکاری با ایران خبر داد و گفت: در این بین استان کرمانشاه نیز به واسطه ظرفیت هایی که دارد می تواند نقش خوبی در توسعه همکاری های 2 جانبه داشته و بخشی از آن را به خود اختصاص دهد.
گزارش رویدادهای خبری به همراه گزارش تصویری آن ها و اخبار متنوع دیگر، هر روز بر روی سایت ایرنا استان کرمانشاه http://www.irna.ir/kermanshah و کانال تلگرام به آدرس irnakermanshah@ منتشر خواهد شد.
8066/7458 خبرنگار:مسعود اسماعیلی ** انتشاردهنده:علی مولویانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید