بازخورد مثبت مجلس از انتخاب بیطرف به عنوان وزیر نیروسید ابوالفضل موسوی امروز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: انتخاب بیطرف برای تصدی وزارت نیرو از دو منظر قابل توجه است؛ نخست اینکه عملکرد وی در دوران تصدی وزارت نیرو در دولت های هفتم و هشتم مثبت بوده و نمایندگان مجلس از عملکرد وزارت نیرو در آن دوره ها رضایت دارند.
نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دومین موضوع، عملکرد وی برای حل مشکل اسان های خشک حوزه مرکزی کشور است.
وی افزود: به تازگی در گفت و گو با اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری در مورد برنامه دولت برای حل مشکل کم آبی استان های خشک حوزه مرکزی کشور پیگیری کردم که وی اعلام کرد انتخاب آقای بیطرف در این جهت بوده است تا بتوانیم، موضوع خشکسالی مناطق مرکزی کشور را حل کنیم.
موسوی گفت: در دورانی که بیطرف مسئولیت وزارت نیرو را بر عهده داشت، به بحث هایی مانند «مصرف بهینه از منابع آب» توجهی ویژه شد که این موضوع را می توانیم یکی از نقاط قوت کارنامه وی در دوران قبلی تصدی وی در وزارت نیرو دانست.
نماینده مردم یزد اضافه کرد: این مساله از آنجا اهمیتی ویژه دارد که به واسطه بحران خشکسالی، وزارت نیرو در چهار سال آینده سخت ترین دوره را در پیش دارد.
وی افزود: باید توجه داشته باشیم که بر اساس برنامه ششم توسعه، پیش بینی شده است که تا پایان برنامه 11 میلیارد متر مکعب آب صرفه جویی داشته باشیم؛ دسترسی به این برنامه کاری بسیار مشکل است که وزیر نیرو در دولت دوازدهم باید دستیابی به آن را به عهده بگیرد.
به گزارش ایرنا، حسن روحانی رئیس جمهوری، هفته گذشته حبیب الله بیطرف وزیر نیروی دولت اصلاحات را به عنوان وزیر پیشنهادی نیرو در دولت دوازدهم به مجلس شورای اسلامی معرفی کرد.
ی متولد سال 1335 در شهر یزد و دانش آموخته کارشناسی ارشد مهندسی عمران از دانشکده فنی دانشگاه تهران است.
بیطرف، فعالیت اجرایی خود را از سال 1358 با مشارکت در راه اندازی جهادسازندگی آغاز کرد و در سال های دفاع مقدس، عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود.
بعد از پایان جنگ، در سال های 1365 تا 1368 استاندار یزد شد و از سال 1369 تا پایان سال 1373 به مدت پنج سال مسوولیت معاونت آموزشی وزارت نیرو را در دوران بیژن زنگنه به عهده گرفت.
بیطرف در دولت های هفتم و هشتم به عنوان وزیر نیرو فعالیت کرد اما در دولت های نهم و دهم مسوولیت اجرایی نداشت.
با پیروزی «حسن روحانی» در یازدهمین دوره انتخابات رییس جمهوری، بیطرف معاونتِ زنگنه را این بار در وزارت نفت بر عهده گرفت و به عنوان معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت منصوب شد.
حبیب الله بیطرف علاوه بر این مسوولیت ها، عضویت در هیات علمی دانشگاه تهران و پژوهشگاه نیرو، اجرای طرح‌های کارون 3 و 4 و همچنین عضویت در هیات مدیره شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران را در کارنامه خود دارد و اکنون در کنار معاون امور مهندسی، پژوهش و فناوری وزیر نفت، ریاست سازمان نظام مهندسی استان تهران را نیز بر عهده دارد.
حمید چیت چیان وزیر نیرو نیز هفته گذشته در نشستی با خبرنگاران به موضوع معرفی وزیر پیشنهادی نیرو اشاره کرد و در این ارتباط گفت: صنعت آب و برق در آستانه تغییر در مدیریت قرار دارد و به یقین این تغییر، «تبدیل به احسن» خواهد بود.

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
اقتصام**9189** خبرنگار: اسماعیل داودی * انتشار: مرضیه فاتحیانتهای پیام /*

‘;$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “”+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}
function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}ارسال به دوستان
پاسخی بگذارید