بازدید نماینده ولی فقیه درهلال احمر از روستاهای سیل زده کلاله گلستانبه گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین معزی روز سه شنبه درجمع ائمه جمعه و اهالی روستاهای سیل زده کلاله، سلام رهبر معظم انقلاب را به سیل زدگان گلستان ابلاغ و اظهار کرد: براساس فرمان حضرت آیت الله خامنه ای و به منظور بررسی مشکلات حادثه دیدگان از سیل و دیدار با شما مردم عزیز، به این منطقه سفر کرده ام.
نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال احمر افزود: در ادامه این سفر به منظور بررسی اساسی مقابله با حوادث طبیعی به خصوص سیل و کمک رسانی به مردم و مدیریت خسارات وارده، جلساتی با استاندار و مدیران استان گلستان برگزار خواهیم کرد.
حجت الاسلام معزی ادامه داد: با توجه به حضور، مدیریت واطلاع رسانی بموقع مسئولان شهرستان کلاله، میزان خسارت ها در این منطقه محدود است.
وی گفت: امداد و نجات هلال احمر مفتخر است که در این حادثه نیز با کمک رسانی، اطلاع رسانی و به کارگیری امکانات، در کنار مردم و برای مردم بوده است.
دراین بازدید فرماندار شهرستان کلاله نیز با اشاره به مسائل و مشکلات جابه جایی روستاهای مسیر سیلاب، گفت: راه مقابله با جاری شدن سیل و جلوگیری از خسارات آن در مناطق مسکونی، مزارع کشاورزی و ابنیه فنی و محورهای ارتباطی، هدایت آب های سطحی است.
نصرت برزگر ادامه داد: سیلاب جمعه گذشته درشهرستان کلاله، بیش از 200 میلیارد ریال خسارت به ابنیه فنی، مزارع کشاورزی و واحدهای مسکونی وارد کرده است.
شهرستان کلاله با افزون بر 110هزار نفر جمعیت، در شرق استان گلستان واقع است.
به گزارش ایرنا، پنجشنبه و جمعه گذشته بر اثر بارندگی توام با تندباد و جاری شدن سیل در گلستان 3 نفر جان باختند و یک نفر همچنان مفقود است.
بر پایه آخرین گزارش جمع بندی شده، این حادثه قهری افزون بر یک هزار و 440 میلیارد ریال به زیرساخت های استان گلستان خسارت وارد کرده است.
/1860/ 7478/
خبرنگار: حاجی محمد خدری ** انتشار دهنده: تاج محمد شیریانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید