خانه / دسته‌بندی نشده / بازدید نماینده ولی فقیه درهلال احمر از روستاهای سیل زده کلاله گلستان

بازدید نماینده ولی فقیه درهلال احمر از روستاهای سیل زده کلاله گلستانبه گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین معزی روز سه شنبه درجمع ائمه جمعه و اهالی روستاهای سیل زده کلاله، سلام رهبر معظم انقلاب را به سیل زدگان گلستان ابلاغ و اظهار کرد: براساس فرمان حضرت آیت الله خامنه ای و به منظور بررسی مشکلات حادثه دیدگان از سیل و دیدار با شما مردم عزیز، به این منطقه سفر کرده ام.
نماینده رهبر معظم انقلاب در جمعیت هلال احمر افزود: در ادامه این سفر به منظور بررسی اساسی مقابله با حوادث طبیعی به خصوص سیل و کمک رسانی به مردم و مدیریت خسارات وارده، جلساتی با استاندار و مدیران استان گلستان برگزار خواهیم کرد.
حجت الاسلام معزی ادامه داد: با توجه به حضور، مدیریت واطلاع رسانی بموقع مسئولان شهرستان کلاله، میزان خسارت ها در این منطقه محدود است.
وی گفت: امداد و نجات هلال احمر مفتخر است که در این حادثه نیز با کمک رسانی، اطلاع رسانی و به کارگیری امکانات، در کنار مردم و برای مردم بوده است.
دراین بازدید فرماندار شهرستان کلاله نیز با اشاره به مسائل و مشکلات جابه جایی روستاهای مسیر سیلاب، گفت: راه مقابله با جاری شدن سیل و جلوگیری از خسارات آن در مناطق مسکونی، مزارع کشاورزی و ابنیه فنی و محورهای ارتباطی، هدایت آب های سطحی است.
نصرت برزگر ادامه داد: سیلاب جمعه گذشته درشهرستان کلاله، بیش از 200 میلیارد ریال خسارت به ابنیه فنی، مزارع کشاورزی و واحدهای مسکونی وارد کرده است.
شهرستان کلاله با افزون بر 110هزار نفر جمعیت، در شرق استان گلستان واقع است.
به گزارش ایرنا، پنجشنبه و جمعه گذشته بر اثر بارندگی توام با تندباد و جاری شدن سیل در گلستان 3 نفر جان باختند و یک نفر همچنان مفقود است.
بر پایه آخرین گزارش جمع بندی شده، این حادثه قهری افزون بر یک هزار و 440 میلیارد ریال به زیرساخت های استان گلستان خسارت وارد کرده است.
/1860/ 7478/
خبرنگار: حاجی محمد خدری ** انتشار دهنده: تاج محمد شیریانتهای پیام /*