خانه / دسته‌بندی نشده / بالگرد اورژانس هوایی در گلستان مستقر می شود

بالگرد اورژانس هوایی در گلستان مستقر می شودبراساس اعلام روز سه شنبه علوم پزشکی گلستان دراین بازدید میدانی با توجه به ضرورت ایمنی پرواز و همچنین موقعیت دسترسی سریع به مراکز درمانی؛ 3قطعه زمین پیشنهادی دانشگاه توسط کارشناسان و خلبان امداد هوایی مورد بازدید و بررسی قرار گرفت.
سروری رییس اداره اورژانس هوایی سازمان اورژانس های کشور در حاشیه این بازدید گفت: برنامه ریزی لازم برای نوسازی و استانداردسازی ناوگان هوایی اورژانس 115 درحال انجام است و چند فروند بالگرد پیشرفته اورژانس هوایی خریداری و درحال انتقال به کشور می باشد.
وی اظهار امیدواری کرد که با خرید بالگردهای جدید شاهد تحولی عظیم در اورژانس هوایی کشور باشیم.
براساس اعلام علوم پزشکی گلستان با پیگیری های رییس دانشگاه و نظر مساعد وزارت بهداشت بزودی یک بالگرد پیشرفته اورژانس هوایی در استان گلستان استقرار می یابد.
به گزارش ایرنا استان مرزی گلستان واقع در شمال کشور با توجه به موقعیت جغرافیایی از مناطق در معرض خطر سیل، زلزله، رانش زمین و نیز آتش سوزی جنگل ها است، همچنین قرار گرفتن بسیاری از شهرها و روستاهای استان در حاشیه جاده های اصلی و فرعی، کشاورزی بودن استان و تعداد بالای موتورسیکلت در حال استفاده ، احتمال بروز خطر و آسیب سوانح رانندگی در این استان را افزایش داده است.
1648
تنظیم و انتشار: پری سالارنیاانتهای پیام /*