بانک ترکیه ای یک شرکت لابی نزدیک به ترامپ را به خدمت گرفتبه گزارش ایرنا به نقل از تارنمای هیل، «رابرت وکسلر» عضو سابق مجلس نمایندگان آمریکا از جانب هالک بانک مسئول ارتباط با بالارد پارتنرز خواهد بود. این شرکت لابی گری هر سه ماه به ازای کاری که انجام می دهد، 375 هزار دلار دریافت خواهد کرد.
طبق اسنادی که به وزارت دادگستری آمریکا ارائه شده است، بالارد پارتنرز مشاوره هایی در زمینه فعالیت های تجاری در آمریکا و «ارتباطات مناسب و ضروری با مقامات ایالات متحده در رابطه با فعالیت های هالک بانک» خواهد داد.
«برایان بالارد» رئیس این شرکت لابی گری از حامیان مالی ترامپ است که نایب رئیس کمیته تحلیف و عضو کمیته مالی انتقالی ریاست جمهوری بود.
وکسلر نیز نماینده دولت ترکیه دولت در شرکت بالارد پارتنرز است. وی گفت: نمایندگی ما از سوی دولت ترکیه و هالک بانک به منظور تقویت روابط دوجانبه میان آمریکا و ترکیه در سطوح تجاری، راهبردی و ژئوپلیتیک است.
وکسلر تاکید کرد که وی اجازه ندارد در مورد نوع همکاری ویژه اش با ترکیه صحبت کند.
اوایل سال جاری میلادی، «مهمت هاکان آتیلا» معاون مدیرکل هالک بانک در فرودگاه جان اف کندی نیویورک بازداشت شد. وی به توطئه برای دور زدن تحریم های تجاریی ایران متهم شده بود. آتیلا این اتهام را قویا رد کرد.
شبک**9423**3404**انتشار: محسن اسماعیلیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید