بانک شهر در طرح های عمرانی و توسعه شهری بیشترین سرمایه گذاری را داشته استبه گزارش ایرنا، سعید نوری شنبه شب در نشست خبری که به مناسبت 17 مرداد روز خبرنگار برگزار شد،افزود: بانک شهر به آبادانی شهرها با حمایت از مدیریت های شهری در راستای اقتصاد مقاومتی به طور ویژه توجه می کند.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بانک شهر در کشور دارای 10 سرپرستی منطقه ای است،افزود: منطقه هفت قزوین از ابتدای سال ۱۳۹۳ با استعداد پنج استان که به مرکزیت شهر قزوین بود شکل گرفت که شامل استان‌های قزوین، همدان، کرمانشاه، کردستان و گیلان می باشد.
نوری ادامه داد: در سال ۹۴ بنابر تصمیم مدیرعامل بانک شهر، استان‌های ایلام و زنجان هم از منطقه ۶ و ۲ مجزا شده و به منطقه هفت پیوستند.
وی افزود: 6.7 درصد سهام بانک شهر مربوط به قزوین بوده و حدود 70 درصد سهام بانک شهر هم مربوط به کلان‌شهرهای کشور است.
نوری اظهار کرد: شهرداری های مشهد 8.7، اصفهان 7.4، تهران 10 و کرج و شیراز و تبریز هر2 هفت درصد از سهام‌ بانک شهر را در اختیار دارند.
این مسئول با بیان اینکه بانک شهر، بانک تخصصی شهرداری‌ها است،اضافه کرد: اغلب طرح های عمرانی که در شهرهای قزوین و همچنین در شهرهای دیگر همچون رشت، کرمانشاه، سنندج، همدان و قزوین مشاهد می‌شود، بیشتر با سرمایه‌گذاری بانک شهر انجام شده چرا که رسالت اصلی این بانک اجرای پروژه‌های شهری است.
نوری با اشاره به سرمایه گذاری عظیم بانک شهر در پروژه‌های عمرانی کلان،ادامه داد: خوشبختانه سرمایه گذاری بانک شهر در پروژه های عمرانی به مراتب بالاتر از سرمایه گذاری تمامی بانک های کشور در این خصوص بوده است.
وی با اشاره به اهمیت انتخاب و اجرای پروژه ها با حمایت بانک شهر،تصریح کرد: این طرح ها در راستای خدمت رسانی بیشتر و بهتر به شهروندان اجرا می شوند.
سرپرست منطقه هفت بانک شهر ادامه داد:هم اکنون بانک شهر به دلیل نقش پراهمیتی که در توسعه شهرهای کشور دارد،به عنوان بازوی توانمند شهرداری‌ها حمایت خود را به بهترین شکل از آنان انجام می دهد.
نوری اضافه کرد: طی چند سال فعالیت بانک شهر، خدمات متفاوتی در مسیر تامین منابع مالی و اقتصادی به شهرداری‌ها ارائه شده است.
وی، تقویت اقتصاد شهری را محور فعالیت‌های این بانک دانست و گفت: حمایت از مدیریت شهری کلانشهرها در تامین مالی پروژ‌ه‌های عمرانی و استراتژیک و به منظور ارتقای سطح کیفی زندگی شهروندان از مهم‌ترین برنامه‌های بانک شهر است.
سرپرست منطفه هفت بانک شهر با بیان این‌که رویکرد بانک شهر،بانکداری الکترونیک است،گفت: راه اندازی 360شعبه شهرنت در سراسر کشور، رتبه نخست کشور در بانکداری الکترونیکی، رونمایی از دستگاه صراف الکترونیک و استفاده از سیستم NFC را به عنوان گوشه ای از فعالیت‌های این بانک در زمینه بانکداری الکترونیکی است.
وی با اشاره به اینکه 60 دستگاه شهر نت در شعبه های منطقه هفت بانک شهر نصب شده است،افزود: از این تعداد 19 دستگاه به قزوین اختصاص یافته است.
این مسئول با اشاره به اینکه سرمایه این بانک در سال جاری به 20 هزار میلیارد ریال خواهد رسید و پیش بینی می‌شود که این سرمایه در 2 سال آینده نیز به 30 هزار میلیارد ریال افزایش یابد،گفت: در حال حاضر 2 درصد از منابع بانک شهر به شهرداری‌ها و 98 درصد باقی مانده به مردم تعلق دارد که این موضوع نشان دهنده رضایت شهروندان و اعتماد آنان به بانک شهر است.
وی اضافه کرد: در تعامل با شهرداری‌های کشور، تمامی منابع به دست آمده به همان شهر تحویل داده می‌شود و در همین راستا در سنوات گذشته در استان قزوین نیز، منابع بانک شهر استان تمام و کمال به شهرداری قزوین تعلق داشته است و از آن در کارهای پژوهشی و عمرانی استفاده شده است.
سرپرست منطقه هفت بانک شهر در قزوین تاکید کرد: بانک شهر، بانک مردم ‌محور است که در این زمینه سامانه نظارت و ارتباطات مردمی(۸۶۵۵) طراحی شده است.
نوری با اشاره به پروژه‌هایی که در سطح شهر با شهرداری قزوین انجام شده است،گفت: یکی از افتخارات این منطقه همکاری و تعامل با شهرداری در راستای توسعه و بازسازی حرم مقدس امامزاده حسین(ع)، بوستان ملاخلیلا و پل ۹ دی و پل ورودی بویین بوده است.
وی افزود: بانک شهر همچنین در اجرای پروژه‌های مختلف به خصوص ایستگاه‌های مترو مشارکت می‌کند و اجرای پروژه کاهش ترافیک اتوبان قزوین-تهران هم از دیگر اقدامات است که در 2 سال انجام می‌شود.
نوری همچنین گفت: بانک شهر دارای رسالت‌های اجتماعی نیز می باشد که برای نمونه مشارکت در برگزاری مراسم های روز عفاف و حجاب، جشن‌های محلی همانند جشن انگور در تاکستان،اسکان خانواده شهدا و کمک به تیم ربوکاپ از جمله اقدام ها می باشد.
نوری با اشاره به فعالیت بانک شهر در ایام تعطیلات افزود: در روزهای تعطیل هم بانک شهر با عنوان کشیک به 140 هزار مراجعه کننده در پیک کاری خدمات ارائه می دهد و همچنین در سامانه بهین‌یاب سال گذشته 60 میلیارد ریال و امسال هم 20 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده و در حوزه وام‌های ازدواج نیز هیچ متقاضی در صف انتظار نیست.
سرپرستی منطقه هفت بانک شهر در پایان یادآور شد: صد در صد اهداف تعیین شده این بانک در سال گذشته محقق شده و امسال هم این مهم در دستور کار است و امید داریم با مدیریت شهری جدید هم بتوانیم این مسیر را ادامه دهیم.
7389*3013
خبرنگار: نسرین رحیمی**انتشار دهنده: رضا اولادیانتهای پیام /*

‘;$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “”+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}
function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}ارسال به دوستان
دیدگاهتان را بنویسید