با باغچه عمودی (دیوار سبز) توی خونه به استقبال زیبایی برین

به نظر من یکی از قشنگترین کارای دنیا باغبونی و رسیدگی به گل و گیاهه. اما شاید بخاطر محدودیتی که آپارتمان نشینی و خونه های نقلی داره، خیلی نتونیم اون شکلی که باب میلمون هست باغبونی کنیم. ولی یکی از راهکارای خیلی قشنگ که چندسالیه بوجود اومده و خیلی هم محبوب شده ایده ی باغ های عمودی یا دیوارهای سبزه. یه سبک از باغبونی که هم چشم انداز قشنگی داره و هم اینکه به کسایی که محدودیت فضا دارن کمک میکنه تا از باغبونی لذت ببرن. با من همراه شین تا از مزایای این باغهای عمودی بیشتر بدونیم و با مدلای مختلفش آشنا بشیم.

 

ایده ای سبز در دکوراسیون

زیبایی منحصر به فرد و مدرن با باغچه عمودی

هدف اصلی از ایجاد یک دیوار سبز یا باغ عمودی، زیبایی بصری هست. اگه میخواین یک چشم انداز فوق العاده داشته باشین که همه نگاهارو به خودش جذب کنه میتونین این مورد رو انتخاب کنین. اکثر ما دوست داریم تا خونمون رو با چیزای منحصر به فرد طراحی و بازسازی کنیم. ما با اینکار نه تنها میتونیم دیوارهای ساده و رنگ و رو رفته قدیمی رو بازسازی کنیم بلکه نمای قشنگی برای خونمون ایجاد می کنیم.

 

زیبایی منحصر به فرد

 دیوار سبز در فضاهای کوچک

یه باغبون به فضای خیلی زیادی نیاز نداره بلکه میتونه در کمترین فضا بهترین استفاده رو ببره چون این باغهای عمودی هیچ فضایی رو اشغال نمیکنن و فقط به یک دیوار تو خونه ی شما نیاز دارن. شما میتونین با صرفه جویی در فضا و تبدیل دیوار خونه به باغچه های عمودی هم تو فضا صرفه جویی کنین و هم ظاهر خونه رو قشنگ تر کنین.

 

استفاده بهینه از محیط

نگهداری آسان دیوار سبز

نگهداری از این باغچه های عمودی به مراتب آسون تر از باغچه های سنتیه، چون با قفسه های کوچیک ساخته میشن که نگهداریش رو آسون تر میکنه. همچنین آبیاری این دیوار ها از باغچه های افقی راحت تره و خطر حشرات و علف های هرز هم در این نوع باغچه ها کمتره. در واقع شما در یک فضای بسته ی سالمی زندگی میکنین که پر از اکسیژن و خاصیت پاک کنندگیه.

 

نگهداری آسان

به راحتی سبزیجات و محصولات غذایی برداشت کنین

اگه علاقه خاصی به کاشت سبزی و صیفی دارین این باغچه های عمودی و دیوارهای سبز این امکان رو به شما میدن تا بدون زانو زدن و خم شدن روی زمین براحتی سبزی برداشت کنین، بنابراین از درد مفاصل زانو هم جلوگیری میکنن.

 

برداشت آسان سبزیجات

تهویه طبیعی با دیوارهای سبز

یکی دیگه از مزایای این باغهای عمودی تصفیه و تهویه طبیعی هوای خونه ست. گیاهان مثل فیلتر عمل میکنن و همچنین از درجه حرارت هوا هم کم میکنن. شما با کمترین هزینه میتونید از بهترین خنک کننده و تصفیه کننده طبیعی هوا استفاده کنین.

 

دیوار سبز بعنوان فیلتر هوا

Save

دیدگاهتان را بنویسید