برای رونق کسب و کار در کشور راهی جز ریشه کنی فساد اقتصادی وجود نداردبه گزارش ایرنا، سید علیرضا آوایی شامگاه چهارشنبه شب در نشست با فعالان اقتصادی استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری افزود : برای رفع مشکلات همه مسوولان نظام جمهوری اسلامی باید پای کار بیایند و مسوولان دستگاه های اجرایی برای افزایش رونق و آبادانی سرمایه گذاران را درک کنند.
وی اظهارداشت : برای افزایش اشتغال و آبادانی در کشور علاوه بر هماهنگی و همدلی کابینه دولت دوازدهم بلکه سایر قوا هم باید همقسم با این دولت باشند.
وی با بیان این که گروه اقتصادی دولت با همدلی و هماهنگی برای افزایش اشتغال و رونق وآبادانی روز افزون کشور تعجیل دارند، یادآور شد : بحث اشتغال آفرینی و توجه به تولید که از خواسته های رهبر انقلاب است اکنون به عنوان باور در بین مسوولان نظام جمهوری اسلامی تبدیل شده است.
وزیر دادگستری تصریح کرد : بعضی از مسوولان جامعه رویکرد ضد تولید دارند و سرمایه گذار با این شرایط حاضر به سرمایه گذاری در کشور نیست.
وی اضافه کرد : در دولت یازدهم بعضی از موانع رونق تولید برداشته شده است اما موانع قابل توجهی برای رسیدن به شرایط مطلوب و آرمانی برای شکوفایی اقتصاد کشور وجود دارد که دولت دوازدهم درصدد رفع این چالشهاست.
آوایی با اشاره به این که بعضی از مسوولان تاکنون معنی کارآفرینی و توجه به این امر را درک نکرده اند ، تصریح کرد : باید مسوولان ارشد نظام برای رفع مشکلات کشور با فعالان اقتصادی ارتباط خوبی داشته باشند.
وی ادامه داد : در استان سمنان، استاندار و گروه کاریشان توجه ویژه ای به امر تولید و سرمایه گذاری دارند و باید این رویکرد برای چهار سال آینده هم ادامه یابد.
در این نشست محمدرضا خباز استاندار، احمد همتی نماینده مردم شهرستان های سمنان،مهدیشهر وسرخه در مجلس شورای اسلامی و چند تن از مدیران استان حضور داشتند.
علیرضا آوایی وزیر دادگستری به منظور بهره برداری چهار طرح عمرانی و آموزشی شهرستان سرخه با صرف 2 میلیارد و 650 میلیون تومان اعتبار عصر امروز به استان سمنان سفر کرده است.
486 طرح عمرانی، اقتصادی و تسهیلاتی با اعتبار 303 میلیارد تومان با ایجاد 754 شغل در هفته دولت 96 در این استان افتتاح می‌شود.
به گزارش ایرنا ، در دولت تدبیر و امید در استان سمنان 87 طرح با سرمایه گذاری 6 هزار و 575 میلیارد تومان تفاهم نامه اجرای طرح های مختلف با بخش خصوصی منعقد شد.
در استان سمنان بیش از هزار و 800 واحد تولیدی و صنعتی وجود دارد که سهم 38 درصدی در اشتغال این استان دارد، سال 95 از استان سمنان بیش از 323 هزار تن کالا با ارزآوری 143 میلیون و 405 هزار و 816 دلار صادر شده است که از نظر ارزش دلاری در مقایسه با سال 94 حدود 17 درصد افزایش داشت.
7339/6026
* خبرنگار: محمدرضا یوسف نژاد **انتشار دهنده : جانعلی فتحی
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی [email protected] کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید