برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از ایدز در شهرکردبه گزارش ایرنا، دبیر اجرایی این کارگاه آموزشی افزود: ارائه آموزش های لازم در خصوص آموزش و شناسایی مبتلایان به ویروس ایدز از مهمترین اهدف این برنامه است.
شهناز شیبانی ادامه داد: این کارگاه آموزشی در قالب شیوه های چکاپ و نمونه گیری از مبتلایان، آموزش همتا، مراقبت و درمان، هپاتیت، غربالگری، بیماری های مقاربتی، تزریق ایمن، رفتار جنسی ایمن تر و تبیین دستورالعمل های جهانی درمان و پیشگیری از ایدز برگزار می شود.
وی تصریح کرد: این افراد پس از فراگیری آموزش های لازم می توانند در ارتقای خدمات به جامعه هدف نقش مهمی ایفا کنند.
مدیر پروژه پیشگیری از ایدز صندوق جهانی در سازمان بهزیستی خاطرنشان کرد: این کارگاه با حمایت مالی صندوق جهانی مبارزه با ایدز و همکاری این سازمان برگزار می شود.
شیبانی افزود: صندوق جهانی برای مبارزه با سه بیماری سل، مالاریا و ایدز بودجه ای به کشورها اختصاص داده که در ایران مبارزه با ایدز را به سازمان بهزیستی محول کرده است.
به گزارش ایرنا، براساس آمارها تاکنون 34 هزار نفر مبتلا به ویروس ایدز در کشور شناسایی شده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد نیز در این کارگاه با بیان اینکه راه های انتقال به ایدز در سالهای اخیر از اعتیاد تزریقی به جنسی تغییر پیدا کرده است، گفت: آموزش های صحیح و آگاهی رسانی به افراد جامعه می تواند جلوی این روند را بگیرد.
عبدالمجید فدایی با اشاره به اجرای برنامه استراتژیک ایدز در استانهای کشور تصریح کرد: افزایش سواد سلامت و خودمراقبتی پیشگیرانه محور این برنامه است.
وی از ایجاد زیرساخت های لازم برای شناسایی مبتلایان به ایدز خبر داد و گفت: در سالهای گذشته در حوزه شناسایی مبتلایان موفق نبوده ایم، اما با ایجاد زیرساخت ها و آموزش های متعدد در این حوزه می توان امیدوار بود که در مهار این بیماری گام های بهتری برداشت.
خبرنگار: خاطره حسین زاده**انتشار:جهانبخش صفری
7363/6021انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید