خانه / آشپزی / بنادر مسافری بندرعباس- قشم بازگشایی شد

بنادر مسافری بندرعباس- قشم بازگشایی شدحمیدرضا محمد حسینی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: براساس اطلاعات هواشناسی سرعت وزش باد در این مدت بیش از 40 کیلومتر بر ساعت و ارتفاع موج نیز به بیش از دو متر می رسید و با توجه به این شرایط هرگونه تردد شناورهای مسافری تا بهبود شرایط جوی از بنادر بندرعباس و قشم متوقف شده بود.
وی ادامه داد: هم اکنون با بهبود شرایط جوی و کاهش سرعت وزش باد، تردد شناورهای مسافری از سر گرفته شد.
اداره کل هواشناسی هرمزگان روز سه شنبه پنجم دیماه با صدور اطلاعیه ای از نامساعد شدن شرایط جوی استان از روز چهارشنبه ششم دی ماه خبر داده بود.
در این اطلاعیه آمده است: نقشه های هواشناسی از چهارشنبه 6 دیماه 96 تاثیر زبانه های سامانه پر فشار سرد شمالی را بر روی جنوب شرق کشور و استان هرمزگان نشان می دهد که تا اوایل هفته آینده در استان ماندگار خواهد بود.
در اطلاعیه مذکور عنوان شده است: ورود این سامانه سبب کاهش میزان رطوبت هوا از اواسط چهارشنبه خواهد شد بنابراین به تدریج شاهد کاهش غلظت مه در مناطق ساحلی استان خواهیم بود.
با کاهش محسوس رطوبت هوا طی پنجشنبه و جمعه افزایش بادهای شمال شرقی (در ساعات صبح تا ظهر) بخصوص در مناطق مرکزی و شرقی استان و همچنین در تنگه هرمز پیش بینی می شود که سبب مواج شدن دریا در تنگه هرمز جزایر شرقی خلیج فارس و برخی نقاط از دریای عمان خواهد شد، همچنین کاهش دید افقی و گردوغبار ناشی از افزایش باد دور از انتظار نیست.
طی این مدت کاهش محسوس دمای کمینه بین 2 تا 5 درجه سلسیوس در برخی نقاط استان پیش بینی می شود.
اداره کل هواشناسی هرمزگان در این اطلاعیه اعلام کرده است: توصیه می شود با توجه به مواج شدن دریا خصوصا تنگه هرمز (طی بازه زمانی صبح تا ظهر روزهای پنجشنبه و جمعه) تمهیدات لازم در خصوص تردد های دریایی صورت پذیرد.
استان هرمزگان با دارا بودن 10 بندر مسافری و بیش از 80 شناور (لندینگ کرافت و مسافری) به ظرفیت بیش از 6 هزار صندلی، بیش از 95 درصد جا به جایی مسافر و حدود 100 درصد حمل خودرو به مقصد جزایر خلیج فارس را برعهده دارد.
7198/ 2094
خبرنگار: فاطمه حسینی ** انتشار: هومن محمدکرمی

* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahoo.comانتهای پیام /*