بهره برداری از طرح های عمرانی فارس؛ پنج میلیون تومان سرمایه گذاری به ازای هر خانواربه گزارش ایرنا، یدالله رحمانی روز یکشنبه در چهارمین روز از هفته دولت در آیین افتتاح چند طرح عمرانی در شهرستان استهبان بیان داشت: به مناسبت هفته دولت، یک هزار و 50 طرح عمرانی با اعتبار 516 میلیارد تومان در این استان در حال افتتاح و بهره برداری است.
وی اظهار کرد: می توان از این طرح ها که در شهرهای مختلف این استان به بهره برداری رسیده و یا خواهد رسید به عنوان اقدامی مهم در تحقق شعار ‘اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال’ که مد نظر رهبر معظم انقلاب است، یاد کرد.
معاون استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود به ضرورت جذب سرمایه گذار در استان فارس اشاره کرد و گفت: جذب سرمایه گذار خارجی در این استان و کشور پس از توافق برجام، رشد قابل ملاحظه ای داشته است اما باید توجه داشت که پیشرفت و آبادانی کشور در سایه عزم ملی و همکاری دوسویه مردم و دولت محقق می شود.
رحمانی ادامه داد: سیاست دولت تدبیر و امید در این برهه زمانی، حمایت عملی از سرمایه گذاران است و به همین سبب تلاش شده روند اعطای مجوزهای قانونی به آنها در کمترین زمان ممکن که 2 هفته است صورت گیرد و امور اداری نیز در کوتاه ترین زمان انجام شود.

** لزوم برخورداری سرمایه گذاران از تسهیلات اداری
نماینده مردم شهرستان های استهبان و نی ریز در مجلس شورای اسلامی هم در این آیین بیان کرد: دولت یازدهم با وجود مشکلاتی که با آن مواجه بود، عملکرد قابل قبولی داشت و رای قاطع نمایندگان به وزیران پیشنهادی دولت دوازدهم گواهی بر این مدعاست و بی شک این امر وظیفه دولت جدید را به مراتب بیشتر از گذشته می کند.
اصغر مسعودی افزود: یکی از عمده ترین مشکلات استان فارس در حوزه سرمایه گذاری و اشتغال، عدم برخورداری مناسب سرمایه گذار از تسهیلات اداری است و این انتظار وجود دارد دولت دوازدهم این مساله را مدنظر داشته باشد.
عضو کمسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بیان داشت: حمایت از شهرداری ها، دهیاری ها و اشتغال آفرینی در مناطق روستایی از موضوع های مورد توجه مجلس است و نقش اجرایی دولت در این زمینه بسیار موثر است.
مسعودی، در بخش دیگری از مطالب خود گفت: شهرستان استهبان شاید قابلیت احداث بسیاری از صنایع را نداشته باشد اما با توجه به اینکه این منطقه قطب تولید انجیر کشور است، همین ویژگی خود یک ظرفیت ارزشمند برای جذب گردشگر و اشتغالزایی است و انتظار داریم دولت دوازدهم به این موضوع توجه جدی و ویژه داشته باشد.
فرماندار شهرستان استهبان هم اظهار داشت: دولت تدبیر و امید در چهار سال نخست فعالیت خود، منشا خدمات شایان توجهی در این شهرستان بود و این انتظار وجود دارد دولت دوزادهم نیز این رویه را ادامه دهد.
محمد مهدی شرفی گفت: آبرسانی به روستاهای قشم قاوی و خانه کت، اتمام دانشگاه دولتی و تکمیل پروژه راه آهن از جمله طرح هایی هستند که به زودی عملیات اجرایی آنها آغاز می شود و این نویدی خوش از ارائه خدمت دولت تدبیر و امید به مردم شهرستان است.
فرماندار استهبان افزود: توجه جدی به قابلیت های این شهرستان به ویژه در زمینه تولید انجیر می تواند علاوه بر اشتغال آفرینی، زمینه ساز توسعه پایدار شود و یکی از انتظارات عمده مردم استهبان از دولت دوازدهم توجه به این امر است.
در ادامه، کارخانه فرآوری گیاهان دارویی رونیز، یک واحد گلخانه، خانه بهداشت بنوان خیر، پنج واحد مسکونی ویژه خانواده های نیازمند زیر پوشش کمیته امداد و مدرسه استثنایی شهر ایج استهبان افتتاح و کلنگ زمین چمن مصنوعی شهر ایج نیز به زمین زده شد.
در این آیین، رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس، مدیران کل نوسازی مدارس فارس، کمیته امداد امام خمینی (ره) و ورزش و جوانان فارس نیز حضور داشتند.
شهرستان استهبان در فاصله 160 کیلومتری شرق شیراز قرار دارد.
از دوم تا هشتم شهریور در تقویم رسمی کشور به عنوان هفته دولت نامگذاری شده است.
6118/ 2027
خبرنگار: روح الله سعادتمندنژاد ** انتشاردهنده: پرویندخت پاردسویی شیرازیانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید