خانه / اقتصاد کلان / بیش از یک سوم صادرات استان اصفهان از گمرک کاشان انجام می شود

بیش از یک سوم صادرات استان اصفهان از گمرک کاشان انجام می شودبه گزارش ایرنا، محمود تولایی روز پنجشنبه در گفت و گوبا خبرنگاران اظهار کرد: دو سوم دیگر صادرات استان اصفهان یعنی حدود 45 تا 50 درصد آن نیز مربوط به فولاد مبارکه، پتروشیمی و ذوب آهن و بقیه صادرات آن مربوط به کل استان است.
وی همچنین با تاکید بر پیگیری اتاق بازرگانی کاشان برای صدور مجوز واردات گمرک کاشان و استقرار آن در شهرستان با همکاری و استانداری اصفهان و مدیران این استان، خاطر نشان کرد: زمین این مجموعه به صورت رایگان جانمایی شده است.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کاشان پرهیز از آنی نگری، نگاه کلان و بازدهی و سودآوری های فوری آن در دراز مدت را لازمه اجرای طرح های ملی در این منطقه بیان کرد و گفت: حوزه تولید و اشتغال کاشان نسبت به کشور از میانگین خوبی برخوردار است.
وی افزود: اجرا کردن مطالبات مردم بر اساس قانون اساسی اعم از بهداشت و درمان، اشتغال، امنیت و ایجاد زیرساخت ‌ها جزو وظایف حاکمیتی دولتمردان است که در برخی موارد این تکالیف به درستی اجرا نشده است.
تولایی همچنین اقدام مطلوب برای استقرار زیرساخت ها در شهرک امیرکبیر و الحاق 900 هکتار به این شهرک پس از 20 سال را جمله دیگر اقدام های اطاق بازرگانی کاشان بیان کرد.
در سه ماه نخست امسال افزون بر 19 میلیون و 729 هزار کیلوگرم کالا به ارزش 47 میلیون و 100 هزار و 895 دلار کالا از کاشان به خارج از کشور صادر شده است.
6136 / 6022 خبرنگار: یوسف صائب – انتشار دهنده : عمادیانتهای پیام /*