خانه / آشپزی / بیش از30 تن اقلام مورد نیازبه مناطق زلزله زده انتقال یافت/عکاسان و خبرنگاران برای پوشش اخبار منطقه اعزام شد

بیش از30 تن اقلام مورد نیازبه مناطق زلزله زده انتقال یافت/عکاسان و خبرنگاران برای پوشش اخبار منطقه اعزام شدشاهین فتحی روز دوشنبه در گفت وگوبا خبرنگار ایرنا اظهار کرد: با توجه به هماهنگی های صورت گرفته فردا (سه شنبه) 26 هزار بطری آب آشامیدنی به مناطق زلزله زده انتقال داده شود.
به گفته وی همچنین در این ارتباط تعداد 10 خبرنگار و عکاس رسانه های مختلف کشور برای پوشش جزییات این حادثه به منطقه اعزام شده اند.

**خیرین اقلام فاسد شدنی اهدا نکنند
مدیرعامل جمعیت هلال احمر تهران نیز در ادامه این گفت وگو افزود: هماهنگی ها با شورای عالی بحران استان تهران انجام شده و براساس اولویت نیازمندی های انجام گرفته محموله های زیستی و امدادی تهیه و به مناطق زلزله زده انتقال پیدا خواهد کرد.
حسین کتابدار در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا مبنی بر اینکه مردم چگونه می توانند کمک های نقدی و جنسی خود را به حادثه دیدگان برسانند افزود: به جز شماره حساب هایی که در سامانه جمعیت هلال احمر اعلام شده است خیرین می توانند از فردا کمک های خود را در 200 صندوق سیاراین جمعیت در سطح شهر ارایه کنند.
وی با بیان این که همچنین از خیرین می خواهیم در کمک های خود از جمله پتو و … اقلام استفاده نشده را تهیه و اهدا کنند ، تقاضامندیم از اقلام فاسد شدنی اهداء نکنند.
به گفته وی، از مهمترین اقلام مورد نیاز حادثه دیدگان آب بسته بندی شده آشامیدنی است.
به گزارش ایرنا، زلزله ای به بزرگی 7.3 ریشتر ساعت 21 و 48 دقیقه شامگاه یکشنبه (بیست و یکم آبان ماه) استان کرمانشاه و مناطقی از عراق را لرزاند.
این زلزله در استان کرمانشاه حوالی ازگله در عمق 11 کیلومتری زمین روی داد.
شدت این زمین لرزه به اندازه ای بود که در بیشتر استان ها و برخی کشورهای منطقه نیز احساس شد.
براساس آخرین اطلاعات اعلام شده از ستاد مدیریت بحران کشور، تاکنون در این زمین لرزه 387 نفر جان باخته و 5953 نفر مصدوم شده اند.
پس لرزه ها هنوز ادامه دارد.
اکنون مسوولان برای بررسی وضعیت و برنامه ریزی در مناطق زلزله زده حضور دارند.
قرار است فردا رییس جمهوری به مناطق زلزله زده برود.
اجتمام**3377*1724*1933**
گزارش از: سمانه زین العابدین * انتشار: حسین فتح الهیانتهای پیام /*