تامین اجتماعی در حال ساخت 16 بیمارستان برای نقاط مختلف کشور استدکتر مهدی درخشان روز پنجشنبه در حاشیه سفر یک روزه به قزوین در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون 76بیمارستان تامین اجتماعی و 289 کلینیک تامین اجتماعی در سراسر کشور فعالیت می کنند و به بیمه شدگان تحت پوشش این سازمان خدمات ارائه می دهند.
وی با اشاره به نهضت نوسازی، بهسازی و ارتقای هتلینگ مراکز درمانی تامین اجتماعی در سال های اخیر، اضافه کرد: از نظر آماری طی چهار سال گذشته کل مراکز افتتاح یا کلنگ زنی شده و همچنین تجهیزات بیمارستانی و درمانی اختصاص یافته در این سازمان معادل کل طرح هایی بوده که 10سال قبل از این اجرا شده اند.
درخشان همچنین نوسازی ناوگان آمبولانس این سازمان را از دیگر فعالیت های سال های اخیر اعلام کرد و ادامه داد: طی چهارسال اخیر 100دستگاه آمبولانس این سازمان نوسازی و یکصد دستگاه آمبولانس جدید نیز خریداری شد که چنین اتفاقی در حدود 2دهه گذشته بی سابقه بود است.
وی در پاسخ به وضعیت پرداخت بدهی های معوقه تامین اجتماعی به دانشگاه های علوم پزشکی نیز گفت: این موضوع یک امر به هم پیوسته است به گونه ای که در کنار بدهی های تامین اجتماعی به وزارت بهداشت، خود این سازمان نیز مطالبات معوقه زیادی از دولت به عنوان کارفرمای بیمه شدگان دارد.
درخشان افزود:تنها پنج درصد منابع تامین اجتماعی از طریق سرمایه گذاری های آن و 95درصد منابع از طریق دریافت حق بیمه از سوی بیمه شگان است که در بخش عمده آن دولت کارفرما است.
درخشان با اشاره به مطالبه 110هزار میلیارد تومانی تامین اجتماعی از دولت،خاطرنشان کرد: با لایحه دولت و همت مجلس شورای اسلامی، برنامه ششم توسعه دولت را موظف کرد در طی پنج سال اجرای برنامه به تدریج تمام بدهی های خود به سازمان تامین اجتماعی را پرداخت کند.
وی ادامه داد: در همین سال جاری نیز در بودجه کشور مصوب شد تا 10هزار میلیارد ریال از مطلبات سازمان تامین اجتماعی توسط دولت پرداخت شود.
این مسئول با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی به محض آن که از لحاظ درآمدی تامین شود بدهی خود به وزارت بهداشت را پرداخت خواهد کرد،گفت: هم اکنون برای پرداخت بدهی تامین اجتماعی به دانشگاه های علوم پزشکی نشست های مداومی در سازمان مدیریت و برنامه ریزی در حال انجام است و امیدواریم ظرف 2هفته آینده خبرهای خوبی از تصمیم های انجام شده اعلام کنیم.
درخشان در ادامه برنامه محوری را مهم ترین هدف و رویکرد سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد و گفت: تمام اقدامات و کارهای این سازمان بر اساس برنامه های سالانه ای پیش می رود که از قبل تصویب و بودجه آن تامین شده است.
وی اظهار کرد: این برنامه ها عادلانه، اساسی و دقیق و با نگاه ویژه به مناطق محروم طراحی شده و با تغییر مدیران سازمان، هیچ تغییری در آنها صورت نمی گیرد.
درخشان در ادامه با تقدیر از خدمات انجام شده در 2بیمارستان تامین اجتماعی قزوین و تاکستان گفت:در سال جاری بیمارستان تامین اجتماعی تاکستان به همراه بیمارستان میلاد تهران تنها بیمارستان های تامین اجتماعی کشور بودند که در بین 12بیمارستان درجه یک عالی کشور قرار گرفتند.
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی کشور همچنین از صدور مجوز خرید و نصب دستگاه ام آر آی در بیمارستان رازی قزوین خبر داد و گفت: مجوز خرید این دستگاه که هزینه آن 85میلیارد ریال است از چند روز گذشته صادر شده و امیدواریم با انجام فرایند خرید و مناقصه در پایان سال جاری یا اوایل سال آینده این دستگاه نصب شود.
43میلیون نفر از جمعیت ایران تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار دارند.
7388*6128
خبرنگار:پریسا نوروزی**انتشار دهنده: وحید مقدم سلیمیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید