تاکید برافزایش مبادلات تجاری بین کرمانشاه و روسیه/ازسفر به کرمانشاه خوشحالمبه گزارش خبرنگار ایرنا، لوان جاگاریان پس از دیدار با فعالان بخش خصوصی استان کرمانشاه در جمع خبرنگاران حضور یافت و هدف از سفر 2 روزه خود به کرمانشاه را آشنایی با توانمندی های این استان و معرفی ظرفیت های اقتصادی روسیه به منظور افزایش مبادلات تجاری و اقتصادی 2 کشور ذکر کرد.
وی با ابراز خرسندی از سفر به کرمانشاه ادامه داد: در این سفر 2 روزه اطلاعات خوبی از استان کسب کردیم و با ظرفیت ها و توانمندی های کرمانشاه در حوزه ها و بخش های مختلف آشنا شدیم.
جاگاریان یادآوری کرد: قابلیت های استان کرمانشاه در حوزه های مختلف از جمله بخش اقتصادی و تجاری را به قسمت بازرگانی روسیه منتقل کردیم و امیدوارم در آینده نزدیک شاهد افزایش مبادلات بین تجار این استان مرزی با شهرهای مختلف روسیه باشیم.
سفیر روسیه در تهران با تاکید بر اینکه کشورش از حضور تجار و بازرگانان کرمانشاهی استقبال می کند، گفت: این افراد می توانند با مراجعه به سفارت روسیه یا کنسولگری های این کشور در ایران روادید لازم برای سفر به روسیه را اخذ کنند.
وی همچنین از امضای قرارداد خواهرخواهندگی بین کرمانشاه و استان چلیابینسک روسیه استقبال کرد و گفت: این کار مطمئنا می تواند در افزایش ارتباط دوسویه ایران و روسیه موثر باشد.

** شرایط برای حضور سرمایه گذاران روسی در کرمانشاه فراهم است
عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران نیز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سفر سفیر روسیه در تهران به کرمانشاه می تواند شرایط را برای حضور سرمایه گذاران این کشور در کرمانشاه بیش از پیش فراهم کند.
کیوان کاشفی گفت: در این سفر 2 روزه قابلیت های استان کرمانشاه در زمینه های مختلف به اطلاع سفیر روسیه در تهران و هیات اقتصادی همراه رسانده شد تا با جمع بندی کلی، شرایط را برای حضور سرمایه گذاران روسی در استان فراهم کند.
وی همچنین به بحث خواهرخواندگی بین کرمانشاه و چلیابینسک روسیه اشاره و اظهار کرد: این موضوع در دیدار روز گذشته آقای جاگاریان با استاندار کرمانشاه نیز مطرح و مورد استقبال طرفین قرار گرفت.
رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه افزود: اطلاعات لازم در خصوص استان چلیابینسک به استاندار و مسئولان استان داده شد و مقرر گردید با هماهنگی شهرداری و بازدید از این استان در صورت رضایت مسئولان استان مقابل قرارداد خواهرخواندگی استان امضا شود.
کاشفی همچنین از تلاش برای افزایش شرکای تجاری استان کرمانشاه خبر داد و گفت: روسیه به عنوان یکی از قدرت های اقتصادی دنیا می تواند بازار خوبی برای کرمانشاه باشد.
وی ادامه داد: با توجه به پتانسیل خوب کرمانشاه در زمینه کشاورزی می توانیم محصولات مختلفی را در این حوزه به شهرهای مختلف روسیه صادر و جایگاه مناسبی برای خودمان پیدا کنیم.
رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه در پایان از اعزام هیاتی از تجار و بازرگانان کرمانشاه به مسکو برای شرکت در نمایشگاه محصولات غذایی که از 20 شهریور آغاز به کار می کند خبر داد.
گزارش رویدادهای خبری به همراه گزارش تصویری آن ها و اخبار متنوع دیگر، هر روز بر روی سایت ایرنا استان کرمانشاه http://www.irna.ir/kermanshah و کانال تلگرام به آدرس irnakermanshah@ منتشر خواهد شد.
8066/7458 خبرنگار:مسعود اسماعیلی ** انتشاردهنده:علی مولویانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید