ترفند افزودن My Computer به صفحه دسکتاپ ویندوز

ترفند افزودن My Computer به صفحه دسکتاپ ویندوز

برای این که بتوانید آیکون My Computer که بسیار پراستفاده نیز هست را به صفحه دسکتاپ ویندوز خود اضافه کنید ترفندهای زیر را به کار گیرید. به عنوان یک کاربر قدیمی ویندوز، باید با آیکون My Computer آشنایی کامل داشته باشید. بعد از نصب ویندوز XP، ویندوز 7 و همچنین ویندوز ویستا، این آیکون یا به صورت پیشفرض در دسکتاپ وجود داشته

و یا به سادگی رفتن به منوی استارت قابل افزودن بود. در ویندوز 88، ویندوز 8.1 و نهایتا جدیدترین نسخه یعنی ویندوز 10، نه تنها به صورت پیشفرض خبری از این آیکون نیست، بلکه نام آن نیز از My Computer به This PC تغییر کرده است. برای دسترسی سریع به درایوها و در ادامه فایل‌های خود، وجود این آیکون بر روی دسکتاپ ضروری است. اما نحوه افزودن آیکون My Computer به دسکتاپ ویندوز 8 و ویندوز 10 چگونه است؟

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، دیگر همانند قبل با رفتن به منوی مترو استایل در ویندوز 8 و یا منوی استارت در ویندوز 10 امکان افزودن آیکون My Computer به دسکتاپ وجود نداشته و گزینه‌ای برای این کار مشاهده نمی‌شود. کاربر تنها می‌تواند آیکون My Computer یا This PC را به منوی استارت و یا تسک‌بار اضافه کند.

 

افزودن آیکون My Computer در ویندوز 8 و 8.1

بر روی یک فضای خالی در صفحه دسکتاپ کلیک راست کرده و بعد از ظاهر شدن منو، گزینه Personalize را انتخاب کنید.

 

در صفحه بعد، از منوی سمت چپ گزینه Change Desktop Icons را انتخاب کنید.

 

در صفحه بعد نه تنها آیکون My Computer ، بلکه آیکون سطح زباله و کنترل پنل را نیز مشاهده می‌کنید. با زدن تیک کنار باکس هر مورد، می‌توانید آن را در صفحه دسکتاپ به نمایش دربیاورید.

 

افزودن آیکون My Computer در ویندوز 10

نحوه کار در ویندوز 10 نیز کاملا مشابه است، با این تفاوت که نحوه منوبندی تنظیمات در این ویندوز کاملا نسبت به ویندوزهای پیشین تغییر کرده است. مجددا بر روی یک منطقه خالی در دسکتاپ کلیک راست کرده و گزینه Personalize را انتخاب کنید.

 

به گزارش پارس ناز در صفحه بعد به عنوان منوی تنظیمات، گزینه Themes و سپس گزینه Change Desktop Icons را انتخاب کنید.

 

مجددا آیکون My Computer، کنترل پنل و سطل زباله را مشاهده می‌کنید. با زدن تیک کنار هر گزینه، آیکون آن در صفحه دسکتاپ به نمایش درخواهد آمد.

پاسخی بگذارید