تصویب هفت طرح عمرانی و اقتصادی در شورای برنامه ریزی خوزستانبه گزارش ایرنا این طرحها شامل تصویب طرح هادی شهر چم گلک اندیمشک، طرح هادی شمس آباد دزفول، طرح هادی شهر سماله گتوند، تاسیس فرودگاه جدید در اهواز، ساخت احداث بازار مبل، شروع به کار مجتمع فولاد دزفول و تاسیس یک مجتمع خدمات رفاهی است.
بر اساس این گزارش تا کنون مجوز زیست محیطی پروژه شهر مبل اهواز از سوی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان صادر نشده بود که با صدور این مجور این طرح در شورای برنامه ریزی به تصویب رسید.
بر اساس این گزارش پیش بینی شده است این پروژه با سرمایه‌گذاری پنج هزار میلیارد ریال توسط بخش خصوصی تا سه سال آینده ایجاد شوند.
در این نشست معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان بیان کرد: به لحاظ قانونی تاسیس شهرکی که فعالیت های تولیدی در آن انجام شود در کنار پادگان ممنوع است و به همین منظور محیط زیست با ساخت این شهرک مخالفت کرده است.
جمال شاکری عنوان کرد: با تغییر نام شهرک به نام دیگری همچون مجتمع مبل اهواز امکان صدور مجوز زیست محیطی وجود دارد که اعضای شورا با تغییر نام این شهرک موافقت کردند.
مدیر کل راه و شهرسازی استان خوزستان در این نشست بیان کرد: در سه سال گذشته 14 هزار میلیارد ریال اعتبار در اختیار اداره راه و شهرسازی استان قرار گرفته است که می بایست در این مدت یک هزار و 130 کیلومتر راه روستایی و 830 کیلومتر راه اصلی احداث شود.
منوچهر رحمانی افزود: از این میزان راه سازی در این مدت 500 کیلومتر راه روستایی و 300 کیلومتر راه اصلی ساخته شده است.
7158/6064
خبرنگار: زینب فرحانی** انتشار دهنده: محسن بهاروندانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید