تولیت آستان قدس رضوی: وحدت لازمه ادامه توفیقات در برابر تکفیری هاستبه گزارش روز جمعه پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در دیدار با وزیر امور خارجه عراق در حرم مطهر رضوی، پیروزی‌ های اخیر ملت عراق در برابر گروهک‌ های تروریستی و تکفیری را حاصل وحدت ملی در این کشور خواند.
وی اظهار امیدواری کرد، پیروزی‌ های اخیر در عراق علیه گروه‌ های تکفیری پس از شکست این گروهک‌ ها ادامه پیدا کند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به تکیه بر ظرفیت‌ های داخلی برای پیشرفت و تعالی کشور تأکید کرد و افزود: در روزهای ابتدایی پیدایش داعش و گسترش آن در عراق، برخی گمان می‌ کردند آمریکا بنا دارد و می ‌تواند این گروهک‌ را شکست دهد اما آنچه در این سالها گذشت نشان داد مقابله با یک تهدید ملی از طریق تکیه بر نیروهای جوان و به کارگرفتن نیروهای داخلی امکان پذیر است.
وی محبت عمیق ملت های ایران و عراق به اهل بیت (ع) را ظرفیت گسترده برای ارتباط میان 2 ملت دانست و اظهار کرد: این ظرفیت وظیفه دولت‌ های ایران و عراق را برای تسهیل رفت و آمد زائران و افزایش امنیت آنان به ویژه در ایام اربعین حسینی دو چندان می‌ کند.
ابراهیم جعفری، وزیر امور خارجه عراق پنجشنبه شب در مشهد با تولیت آستان قدس رضوی دیدار و در باره آخرین تحولات عراق و منطقه گفت و ‌گو کرد.
7489 / 6053 خبرنگار: میترا عبداللهی ** انتشار دهنده: محمدحسین علی مقدمانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید