جایگاه ویژه کشتی خوزستان دراستان مسولیت ما را مضاعف می کندبه گزارش ایرنا افشین حیدری دوشنبه در مجمع سالیانه هیات کشتی خوزستان در سالن جلسات اداره کل ورزش و جوانان استان اظهار کرد: اولویت کاری ما توسعه زیرساخت های ورزش استان است و در این خصوص برنامه جامعی تدوین کردیم و قطعا در چهار سال آینده شاهد دستاوردهای خوبی خواهیم بود.
مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان با اشاره به برنامه تجلیل از قهرمانان کشتی استان در پایان این ماه افزود:معتقدیم ورزشکاران ما و به خصوص کشتی گیران این استان نباید دغدغه مالی داشته باشند و زمینه اشتغال آن ها باید فراهم باشد. همچنین هزینه‌های رفت و برگشت کشتی گیرانی که به اردوهای تیم‌ ملی دعوت می شوند از سوی اداره کل تامین می شود.
وی در ادامه با اشاره به این که اداره کل ورزش و جوانان استان عملکرد تمام هیات های ورزشی استان را رصد می کند و با هیات های بی برنامه برخورد خواهد کرد افزود: متاسفانه در سال های گذشته به دلیل نبود نظارت کافی بسیاری از هیات ها مجامع سالیانه خود را برگزار نمی کردند و فعالیت خاصی در هیات نداشتند اما از ابتدای سال 96 تمام هیات ها را موظف کردیم که مجامع عمومی خود رابرگزار کنند.
حیدری با بیان این که بسیاری از شهرستان های استان به لحاظ زیرساختی با مشکل مواجه هستند و از حداقل امکانات ورزشی برخوردارند افزود: در ادامه راه کار بسیار سختی در پیش داریم و باید تلاش کنیم که مشکلات زیرساختی شهرستان ها را برطرف کنیم. به کمک قانون مالیات بر ارزش افزوده سالانه مبلغ 600 میلیارد ریال به حساب ورزش استان واریز می شود که باید با برنامه ریزی منسجم از این میزان پول برای توسعه ورزش استان استفاده کنیم.
وی در ادامه به اشتغال ورزشکاران اشار کرد و گفت: به زودی دستورالعمل اشتغال ورزشکاران قهرمان ابلاغ می شود لذا با استاندار خوزستان در این خصوص مذاکراتی انجام دادیم که قرار شد شخصا از طریق چند وزارت خانه پیگیر این موضوع باشند.
مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان در خصوص وضعیت خانه کشتی شهرستان های ایذه و اندیمشک گفت: طرح خانه کشتی اندیمشک و ایذه با کمک چند فرد نیکوکار آماده احداث است و به زودی با حضور وزیر ورزش و جوانان کار کلنگ‌زنی آن انجام می شود. با توجه به استعدادهای فراوانی که در این دو شهرستان وجود دارد احداث خانه کشتی از مهمترین پروژه های ورزشی این استان به شمار می رود.
وی از پرداخت مبلغ 100میلیون تومان اعتبار جاری به هیات کشتی استان خبر داد و گفت: همچنین مبلغ هفت میلیارد ریال اعتبار برای تامین تجهیزات سالن های کشتی استان در نظر گرفتیم که 2 میلیارد ریال آن متعلق به آماده سازی خوابگاه سالن قدس اهواز است.
در ادامه حمید بنی‌تمیم نایب رییس فدراسیون کشتی با بیان این که کشتی خوزستان سهم عمده‌ای در کسب موفقیت‌های این رشته در میادین بین المللی دارد افزود: انتظار می رود با همدلی مسئولان چرخه افتخار آفرینی کشتی خوزستان همچنان با قدرت تداوم یابد.
وی از برگزاری اردوی تیم ملی در شهرستان بهبهان خبر داد و گفت: قطعا هر زمان که شرایط کار مهیا باشد یکی از اردوهای تیم‌ملی را در این شهرستان برگزار می کنیم.
نایب‌رییس فدراسیون کشتی به میزبانی خوزستان در کشتی بانوان اشاره کرد و گفت: در 6 ماهه دوم سال با توجه به شرایط خوب آب و هوایی انتظار تقبل میزبانی از خوزستان را داریم.
6002 خبرنگار: محمد شاکری **انتشاردهنده :کبری آقازریانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید