جذب 89 سرمایه گذار خارجی در شهرک های صنعتی کشوربه گزارش ایرنا، فرشاد مقیمی عصر چهارشنبه در آیین پایانی نمایشگاه تخصصی دستاوردهای تولیدی البرز در کرج افزود: این نوع سرمایه گذاری تاثیر بسزایی در توسعه صادرات، اشتغال و ورود فناوری به کشور را داشته است .
وی اظهارداشت: از ابتدای سال جاری تاکنون 384میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در شهرک های صنعتی کشور داشته ایم و پیش بینی می شود در بخش صادرات تا پایان امسال به رقم 2 میلیارد دلاربرسیم.
معاون برنامه ریزی و عضو هیات مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرکها صنعتی ایران افزود:نمایشگاه ها نقش موثری در معرفی بازار نهایی واحدهای تولیدی دارد و امروز باید فرهنگ مصرف کالای ایرانی را ترویج داد که با این اقدام ضمن تشویق تولید کنندگان زمینه اشتغال بیشتر را رقم زد.
وی ادامه داد: برای صادرات نیاز به زیر ساخت هایی مانند حمل ونقل و پایانه های صادراتی است و با این هدف برای بهبود فضای کسب وکار یک و هشت دهم میلیارد دلار فروش محصولات صنایع کوچک در سال گذشته محقق و نمایشگاه هایی برای فروش محصولات در خارج از کشور داشتیم .
وی تاکیدکرد: برای بهبود صادرات درامور بسته بندی آموزش های لازم داده شده و در ستاد تسهیل کشوری و با حضور دستگاه های مرتبط بر اساس ابلاغیه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور مصوبات لازم تنظیم می شود.
وی ادامه داد: اکنون هر واحد صنعتی کوچک درکشور 40 نفر اشتغال موقت و 20 اشتغال ثابت ایجاد می کند.
8029/ 6155خبرنگار:حکیمه کشاورز**انتشاردهنده: محمد عزیزپورانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید