حضور 22 هزار نفر در جنگ گوجه فرنگی اسپانیا‌به گزارش چهارشنبه شب ایرنا و به نقل از روزنامه ال پاییس ، شرکت کنندگان که 65 درصد آنها را خارجیان تشکیل می‌ دادند ، به مدت یک ساعت ، 160 هزار کیلوگرم گوجه فرنگی‌ را به همدیگر پرتاب کردند .
در این رابطه ، هرچند که 22هزار نفر در این جشن ثبت نام کردند ، در واقع نزدیک به 50 هزار نفر بازدید کننده به این شهر سفر کردند ، آماری که به معنی‌ پنج برابر جمعیت عادی این شهر است.
دولت محلی بونیول، برای لا توماتینا که یک جشن جذاب برای گردشگران بین المللی محسوب می‌ شود، هزینه خاص 36 هزار یورویی را برای خرید گوجه فرنگی‌ اختصاص داده بود، هرچند که هزینه کلی آن به 140 هزار یورو می‌ رسد .
در حالی‌ که سال گذشته، این جشن از سوی 350 مامور نیروهای امنیتی کنترل می‌ شد، دولت محلی امسال 700 نفر مامور را برای این جشن بکار گرفت. علاوه بر آن ، پس از حملات تروریستی سه هفته پیش کاتالونیا ، تدابیر امنیتی افزایش یافته و پلیس با چندین خودروی خود، خیابان ها را بسته بود.
به گفته «رافائل پرز» مسئول سازماندهی این جشن ، برای نخستین بار در سالهای اخیر ، نه میزان شرکت کنندگان و نه مقدار گوجه فرنگی‌ پرتاب شده، افزایش یافت .
وی گفت: بین سالهای 2005 تا 2012 ، این جشن به یک مشکل تبدیل شده بود. هر ساله تا 50 هزار نفر از مردم در این جشن شرکت می‌ کردند و یک بحث اجتماعی در این شهر پیش آمده بود که آیا باید این جشن را لغو کرد یا خیر ؟
وی افزود: خوشبختانه با محدود کردن میزان شرکت کنندگان ، توانستیم آداب و سنن خود را حفظ کنیم و اهالی این شهر نیز با این جشن ها لذت می‌ برند.
بنا بر این گزارش، هر ساله در آخرین روز چهارشنبه از ماه آگوست در شهر بونیول ، این مراسم با حضور مردم محل و هزاران گردشگر اقصی نقاط جهان برگزار می‌ شود .
این جشنواره که در سال 2002 میلادی تبدیل به جشنواره گردشگری بین المللی شد ، هر ساله افراد را به سوی خود می‌ کشاند تا که به نوعی به افتخار مریم مقدس و لوئیس مقدس به سمت همدیگر گوجه فرنگی‌ پرتاب کنند .
این مراسم از اوایل دهه 1940 میلادی به این سو در کشور اسپانیا مرسوم شده است و تا حدودی در زمان دیکتاتوری ژنرال فرانکو محدود بود.
شبد*5*491**9122** انتشار دهنده: مهدی نعمتیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید