حمایت رییس کل بیمه مرکزی از گزینه پیشنهادی وزارت اقتصادبه گزارش دوشنبه تارنمای بیمه مرکزی، «عبدالناصر همتی» افزود: دکتر کرباسیان «منتخب آقای دکتر روحانی» است و رییس جمهوری با بررسی همه پیشنهادها و اطلاع کامل از شرایط اقتصادی کشور و ضرورت هماهنگی ستاد اقتصادی به این تشخیص رسیده است.
همتی ابراز امیدواری کرد کرباسیان با رای اعتماد نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی مسئولیت وزارت اموراقتصادی و دارایی را به عهده گیرد.
به گزارش ایرنا، معاون امور مجلس رییس جمهوری هفدهم مردادماه نام 17 وزیر پیشنهادی دولت دوازدهم را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.
به گفته «محمود واعظی» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که نام وی به عنوان رییس دفتر رییس جمهوری در دولت دوازدهم مطرح شده، قرار است نام یک وزیر پیشنهادی باقیمانده (برای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) در آینده اعلام و فعلا برای این وزارتخانه سرپرست تعیین شود.
بر اساس ماده 205 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، یک هفته پس از معرفی دولت، برای بحث و بررسی خط مشی و اصول کلی برنامه دولت و اخذ رای اعتماد برای هیات وزیران جلسات مجلس به‏ طور متوالی تشکیل می‏‌شود.
«مسعود کرباسیان» به عنوان گزینه پیشنهادی دولت دوازدهم برای وزارت امور اقتصادی و دارایی به مجلس شورای اسلامی معرفی شده است.
کرباسیان 61 ساله دارای دکترای مدیریت بازرگانی است و در20 ساله گذشته در وزارتخانه هایی چون اقتصاد، بازرگانی، نفت فعالیت کرده است.
وی اکنون رییس کل گمرک ایران است و در دوره خود توانست گمرک الکترونیک و پنجره واحد تجارت فرامرزی را مستقر کند.
فردا (سه شنبه) رییس جمهوری با حضور در مجلس شورای اسلامی از برنامه های دولت دوازدهم دفاع می کند.
سپس بررسی صلاحیت وزیران پیشنهادی آغاز می شود و گزینه های پیشنهادی برای هر وزارتخانه (بر اساس حروف الفبای وزارتخانه ها) از برنامه های خود دفاع می کنند.

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
@IRNAeco
اقتصام* 9186*1961*تنظیم: هما همت خواه* انتشار: مریم مسعودانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید