خوشا شيراز و وضع بي‌مثالش!

«خوشا شيراز» و وضع بي‌مثالش!

چهار سال، زماني طولاني به نظر مي‌رسد وقتي عمرت را پاي هدفت بگذاري و تلاش كني و شب بيداري‌هاي پي در پي را تجربه كني. چهارسال، زمان كوتاهي به نظر مي‌رسد جهت لذت بردن از ثمره ي حاصل دست رنجت. چهار سال بر ما گذشت چه طولاني و چه كوتاه اما شيرين و خواستني.

برنامه جذاب و ديدني «خوشا شيراز» پربيننده‌ترين برنامه توليدي صبح جمعه‌ها مي‌باشد. بينندگان زيادي از سراسر كشور و سراسر جهان از جمله آمريكاي شمالي، اروپا و كشورهاي حاشيه خليج فارس اين برنامه را دنبال مي‌كنند.

اين برنامه كه با تهيه‌كنندگي «هادي قندي» روي آنتن مي‌رود آذرماه 93 با حضور چهره‌هاي مطرحي چون «اميد نوروزي، محمدرضا فروتن، رامبد جوان، سيدعلي ضيا و شهاب رمضان» جشن چهار سالگي‌اش را برپا كرد.

ارزش آدم‌ها به اخلاق است

«اميد نورزوي» يكي از قهرمانان و مدال‌آور كشتي فرنگي كه اولين مهمان برنامه بود و خودش يك شيرازي اصيل است. از ناداوري‌هايي كه برايش اتفاق افتاد گفت: «در ازبكستان مسابقات جهاني كشتي فرنگي برگزار شد و به واسطه ناداوري‌هايي كه اتفاق افتاد نتوانستم مدال طلا بگيرم. متاسفانه در ورزش اين ناداوري‌ها رسم شده و حق قهرمانان را مي‌خورند. كشتي ورزش اول كشورمان است و بزرگ‌ترين افتخارات را هميشه كسب كرده‌ايم. اميدوارم با يك برنامه‌ريزي خوب روز به روز پيشرفتش را ببينيم. اميد مي‌‌گويد: پسرعموهاي من كشتي‌گير بودند،‌ با آنها كه بودم خود به خود به كشتي جذب شدم، مسابقات كشتي را از تلويزيون دنبال مي‌كردم و به هر حال خودم هم به كشتي خيلي علاقه داشتم. خوشحال هستم رشته كشتي را انتخاب كردم و به قله افتخارات رسيدم.

وي گفت: قهرماني، خيلي زود مي‌گذرد، ارزش آدم‌ها به مدال و به ريال نيست، ارزش آدم‌ها به اخلاق و رفتار هست، اگه بتوانند آنها را حفظ كنند، سال‌هاي سال در خاطرات مردم مي‌مانند، ما ورزشكاران قبل اين‌كه قهرمان باشيم بايد پهلوان و جوانمرد باشيم و نسبت به خيلي چيزها گذشت داشته باشيم. قهرماني در جايگاه دوم قرار دارد.

هر كسي به سهم خودش در جامعه يك كار مثبتي انجام دهد يك جامعه خوب و سالم خواهيم داشت. در آخر از همه مسئولان تشكر و قدرداني مي‌كنم و براي همه بيماران آرزوي سلامتي دارم همچنين چهارمين سالگرد برنامه را تبريك مي‌گويم.

اسفندماه آلبوم من به بازار مي‌‌آيد

«محمدرضا فروتن» يكي از آرام‌ترين مهماناني بود كه براي دومين بار به «خوشا شيراز» دعوت شده بود. او از انتشار آلبوم موسيقي خود خبر داد: اسفندماه اين اتفاق خواهد افتاد و آلبوم منتشر مي‌شود. اين آلبوم ۸ قطعه‌ دارد. در اين آلبوم «افشين يداللهي» كه يكي از بهترين ترانه‌سراهاي زمان ماست، ترانه‌هاي اين آلبوم را با تمي عاشقانه سروده است. آهنگساز اين آلبوم «بابك زرين» و تنظيم قطعات را «سيروان خسروي» برعهده داشته است.

«فروتن» درباره كم‌كاري خود در حوزه بازيگري در سينما نيز گفت: دوباره در اين سال‌ها به سراغ درس خواندن رفته‌ام و البته بخشي از فعاليت را نيز به موسيقي اختصاص دادم.

اواسط زمستان با خندوانه

«رامبد جوان» كه با لبخندها و شوخي‌هاي منحصر به فردش كام تمام عوامل و بينندگان «خوشاشيراز» را شيرين كرد، گفت: «تلويزيون، بسيار به ادامه برنامه «خندوانه» علاقه‌مند است. مسئولان تلويزيون با در نظر گرفتن كيفيت بالاي اين مجموعه، مايل به ادامه پخش آن هستند. البته حفظ كيفيت بالاي يك اثر در درازمدت دشوار است اما تمام سعي خود را كرده‌ايم كه «خندوانه» با كيفيتي بالا و برنامه‌هايي جذاب، بر روي آنتن برود و بازخوردي كه از مردم مي‌بينيم، نيز بيانگر موفقيت اين برنامه است. اواسط زمستان با سري جديد «خندوانه» برمي‌گرديم.»

رامبد در مورد بخش‌هاي جديد برنامه‌اش مي‌‌گويد: از آنجا كه معتقد هستيم كه تئاترها بايد ديده شوند و مردم بايد به تئاتر ديدن عادت كنند، بخشي را در برنامه «خندوانه» به معرفي تئاترهاي در حال اجرا اختصاص داديم. البته هيچ معياري براي اين پيشنهادها نداريم و بر روي اين تئاترها ارزش‌گذاري نمي‌كنيم، در نتيجه تمام تئاترها را پوشش مي‌دهيم.

جوان مي‌‌گويد: خنده و شاد بودن را خيلي دوست دارم و اين برمي‌گردد به تربيت خانوادگي‌ام…

«رامبد جوان» همچنين گفت: من دوستان شيرازي زيادي در حيطه كاري‌ام دارم، كه يك جورايي در محاصره اين دوستان قرار گرفته‌ام و كار كردن با اين دوستان برايم لذت‌بخش و خاطره‌انگيز مي‌باشد.

با بعضيا تا پايان سال

«علي ضيا» هم مثل هميشه پرانرژي و با روش خاص خودش با مخاطبان اين برنامه همراه شد. هميشه شهر شيراز را شهر خودم مي‌دانم و كلي با برنامه «خوشا شيراز» خاطرات خوبي دارم و به تهيه‌كننده برنامه چهارمين سالگردش را تبريك مي‌گويم و بابت زحماتش تشكر مي‌كنم. وي گفت: مدتي است كه برنامه‌ گفتگو محور شبانه با عنوان «بعضيا» به تهيه‌‌كنندگي و اجراي خودم در شبكه سه سيما دارم. پخش «بعضيا» تا پايان سال ادامه خواهد داشت و ميزبان مهماناني از جمله بازيگران، ورزشكاران، مسئولان و چهره‌هاي مطرح است.  «خيلي خوشحالم كه خدا رو شكر مادرم عمل موفقي داشت و حال‌شان روز به روز بهتر مي‌شود.»

كنسرت در شيراز

«شهاب رمضان» آخرين مهمان برنامه بود كه در اين چند سال اخير به وفور ديده‌ايم كه بسياري از فعالان در عرصه موسيقي كار خود را با آهنگسازي قطعات براي ديگر خواننده‌ها شروع كرده‌اند و بعدها خود نيز به جرگه خوانندگان پيوسته‌اند. «شهاب رمضان» نيز از اين قاعده مستثني نيست و مي‌توان گفت كه تا بدين لحظه يكي از موفق‌ترين افراد بوده. رنگ صداي خاص، حجم صداي خوب و آشنايي و اشراف كامل به تكنيك‌هاي خوانندگي باعث شده تا در بين شنوندگان موسيقي جا باز كند.

«شهاب رمضان» در قسمت‌هايي از اين برنامه گفت: «از سال 86 به طور حرفه‌اي كارم را شروع كردم و با دو آلبوم بنام‌هاي «رمانتيك» و «جشن تنهايي» بود كه با «سيروان خسروي» همكاري كردم.»

وي در ادامه گفت: «در يك خانواده هنرمند به دنيا آمدم كه دايي‌ام «بهرام پاييز» خواننده هستند. من هيچ وقت در كار خودخواه نيستم و فقط مي‌خواهم كارم را به بهترين شكل پيش ببرم. درست است كه خودم آهنگسازم، اما هيچ وقت به اين فكر نمي‌كنم كه چون آهنگسازم پس بايد فقط از ملودي‌هاي خودم استفاده كنم به نظرم حضور ملودي سازهاي مختلف در آلبوم كمك مي‌كند كه فضاي قطعات شبيه به هم نشود.» وي اشاره كرد: «الان درگير ساخت آلبوم جديدم هستم و اميدوارم كه بتوانم در شهر شيراز كنسرت باشكوهي برگزار كنم. شهر شيراز را دوست دارم و خيلي خرسندم كه فرصت پيدا كردم به زيارت حرم شاهچراغ بروم و آرامش خاصي از آن مكان مقدس گرفتم.»

مهمانان تلفني

مهمانان تلفني برنامه هم استاد «پرويز پرستويي» و «عادل فروسي پور» بودند كه سالگرد برنامه را تبريك گفتند.

استاد «پرستويي» گفت: چهارمين سالگرد برنامه «خوشا شيراز» را به ملت هنرپرور شيراز و تهيه‌كننده برنامه تبريك عرض مي‌كنم.

من بيننده ثابت برنامه هستم و در اين برنامه هم حضور داشتم. تلويزيون را دوست دارم اما در هر برنامه‌اي شركت نخواهم كرد چون اين برنامه از نظر كيفيت نسبت به بقيه برنامه‌هاي ديگر متفاوت و پربارتر مي‌باشد كه اين يك حُسن مي‌باشد.