خانه / دسته‌بندی نشده / دانشگاه شهرکرد میزبان دومین دوره مسابقات جام ملی سرعت پهپادها شد

دانشگاه شهرکرد میزبان دومین دوره مسابقات جام ملی سرعت پهپادها شد



به گزارش ایرنا، علی فرقانی روز دوشنبه در نشست با خبرنگاران استان اظهار کرد: این دوره از مسابقات جام ملی سرعت پهپادها با حضور 137دانشجو در قالب 58تیم برگزار می شود که این تعداد نسبت به دور نخست،حدود 4.83 درصد افزایش یافته است.
وی بیان کرد: در دور دوم این مسابقات ، به لیگ ریزپرنده های سرعتی 2لیگ ‘ امداد، اکتشاف و ضد تروریست ‘ با حضور 12تیم و لیگ ‘نمایشگاهی’ با شرکت 13تیم نیز اضافه شده است.
دبیر برگزاری دومین مسابقات جام ملی سرعت پهپادها درباره معرفی تیمهای برتر بیان کرد: در لیگ سرعت چهار تیم ، در لیگ امداد، اکتشاف و ضد تروریست سه تیم و در لیگ نمایشگاهی نیز غرفه برتر معرفی و تجلیل می شوند.
فرقانی ادامه داد: تیمهای شرکت کننده در این دور از مسابقات از استانهای تهران، اصفهان، آذربایجان شرقی، فارس، خراسان رضوی و چهارمحال و بختیاری و شهرهای شمالی کشور با یکدیگر به رقابت می پردازند.
وی، کاربردی کردن فناوری بومی تولید پهپاد متناسب با نیاز داخلی، استعداد یابی و جلوگیری از خروج نخبگان، معرفی بیشتر چهارمحال و بختیاری برای جذب گردشگر، ایجاد تعامل با مراکز خصوصی و اتصال بین دانشگاه و صنعت برای انجام فعالیتهای پژوهشی، و ایجاد بسترسازی برای کسب و کار پویا در حوزه دانشجویی را از اهداف برگزاری مسابقات جام ملی سرعت پهپادها عنوان کرد.
فرقانی در ادامه میزان اعتبار مورد نیاز برای برگزاری این دوره از مسابقات را 730میلیون ریال برآورد کرد و افزود: این درحالیست که با وجود 13 حامی مالی 390میلیون ریال از اعتبار مورد نیاز تامین شده است و میزان اعتبار سرمایه گذاری شده از سوی حامیان این دوره نیز افت 9درصدی نسبت به مسابقات دور نخست را نشان می دهد.
به گزارش ایرنا، این دور از مسابقات جام ملی سرعت پهپادها با همکاری سپاه پاسداران و تیپ 44 قمر بنی هاشم علیه السلام، استانداری چهارمحال و بختیاری، قرارگاه خاتم الانبیا، دفتر تحقیقات کاربردی نیروی انتظامی استان، اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ، سازمان بسیج علمی ، پژوهشی و فناوری ، معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری ، سازمان صنعت، معدن و تجارت ، شهرداری شهرکرد و صنایع هواپیما سازی ایران در روزهای 27تا29 شهریورماه در دانشگاه شهرکرد برگزار می شود.
پهپاد نوعی فناوری از پرنده هدایت ‌پذیر از دور است که به آن وسیله هوایی بدون سرنشین نیز گفته می‌شود.
خبرنگار: شکوفه سلیمانی** انتشار دهنده: زهرا هجینی نژاد
8125/2097/ 6075



انتهای پیام /*