خانه / دسته‌بندی نشده / دانشگاه علوم پزشکی زاهدان رتبه چهارم کمیته تحقیقات دانشجویی کشور را کسب کرد

دانشگاه علوم پزشکی زاهدان رتبه چهارم کمیته تحقیقات دانشجویی کشور را کسب کرددکتر طاهره صفری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دانشجویان این دانشگاه 22 مقاله به هجدهمین کنگره سالیانه علوم پزشکی کشور ارسال کردند که 18 مقاله به صورت پوستر و چهار مقاله به صورت سخنرانی پذیرفته شد.
وی ادامه داد: در این کنگره از لحاظ تعداد مقالات پذیرفته شده دانشگاههای علوم پزشکی ایران، قزوین و گناباد رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.
وی با اشاره به استقبال دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از انجام فعالیت های پژوهشی گفت: خوشبختانه با ارتقاء امکانات، تجهیزات و زیرساختهای مورد نیاز امر پژوهش در دانشگاه، فعالیت های پژوهشی دانشجویی رونق بیشتری گرفته است.
به گزارش ایرنا استان سیستان و بلوچستان با توجه به گستردگی و داشتن بیش از هزار و 100 کیلومتر مرز خشکی با 2 کشور همسایه و 310 کیلومتر مرز دریایی در حوزه بهداشت و درمان به سه بخش تقسیم شده که شهرستان های شمالی شامل زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی زابل و شهرستان های زاهدان، میرجاوه، خاش، سراوان، سیب و سوران، مهرستان، چابهار و کنارک زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و شهرستان های ایرانشهر، سرباز، نیکشهر، دلگان، فنوج و قصرقند زیر پوشش دانشکده علوم پزشکی ایرانشهر قرار دارد.
سیستان و بلوچستان با 19 شهرستان و افزون بر 2 میلیون و 775 هزار نفر جمعیت پهناورترین استان کشور محسوب می شود که با کشور افغانستان و پاکستان هم مرز است.
7316**3213 خبرنگار: عصمت جهانی **انتشاردهنده: اکبر نوری
اخبار لحظه به لحظه را در کانال تلگرامی «اخبار ایرنا سیستان و بلوچستان» دنبال کنید. @irnazahedanانتهای پیام /*