خانه / دسته‌بندی نشده / داوری ایده ها در دانشگاه امیرکبیر برای شرکت در رویداد علمی برلین

داوری ایده ها در دانشگاه امیرکبیر برای شرکت در رویداد علمی برلینبه گزارش روز سه شنبه گروه علمی ایرنا از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، در رقابت علمی یک روزه شکستن مرزها که هر سال همزمان با سالگرد سقوط دیوار برلین (9نوامبر/ 18 آبان) برگزار می شود، نتایج فعالیت های تحقیقاتی دانشمندان بین المللی در حوزه های مختلف نمایش داده می شود.
این همایش سال 2009 توسط بنیاد انیشتین و تحت حمایت وزارت آموزش و پژوهش آلمان آغاز به کار کرد. در مرحله نهایی این رویداد، هر سخنران حداکثر 15 دقیقه فرصت دارد توضیح دهد تحقیقات علمی اش چگونه به شکستن موانع و برداشته شدن مرزهای علم و جامعه کمک می کند.
روند برگزاری این رویداد به گونه‌ای است که بعد از برگزاری رقابت‌های اولیه در کشورهای مختلف، افراد برتر در رویداد اصلی در برلین، شرکت می‌کنند.
بر پایه این گزارش، پس از فراخوان عمومی رویداد بین المللی شکستن مرزها، ایده پردازان ایرانی شامل دانشجویان کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری، پسادکتری و اعضای شرکت‌های فن بازار و کارآفرینان و صاحبان ایده در زمینه‌های مختلف تا پایان مهلت اولیه بیش از 120 ایده و در مهلت تمدید شده حدود 100 ایده و در مجموع 217 ایده به دبیرخانه این رویداد بین‌المللی ارسال کردند.
با پایان یافتن مهلت ارسال به این رویداد بین المللی Falling Walls Lab داوری اولیه 217ایده ارسالی آغاز شد. پس از مرحله داوری اولیه 30 صاحب ایده برای حضور در این رویداد روز 18 مهر ماه، حضور یابند.
دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دفتر ایده بازار این دانشگاه با همکاری دفتر مبادلات آکادمیک آلمان (DAAD) رقابت مقدماتی رویداد علمی Falling Walls Lab Tehran را در روز 18 مهر در سالن اجتماعات مرکزی دانشگاه صنعتی امیر‌کبیر برگزار می‌کنند.
30 ایده پرداز راه یافته به این مرحله، برای انتخاب یک ایده به رقابت می‌پردازند و هرکدام باید در مدت 3 دقیقه از ایده خود دفاع کنند.
منتخب نخستین مرحله این رویداد در مرحله نهایی این رقابت، شرکت خواهد کرد.
علمی**9157
تنظیم: منصوره شوشتری**انتشار: زهره محتشمی پور
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
https://telegram.meانتهای پیام /*