دولت بیش از هشت هزار میلیارد ریال برای توسعه سراوان هزینه کرده استبه گزارش ایرنا علی اصغر میرشکاری پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته اهل سنت سراوان اظهار داشت: پروژه آبرسانی مجتمع 32 روستایی این شهرستان با برخورداری 42 هزار نفر با اعتبار 150 میلیارد ریال توسط دولت درحال اجراست.
وی ادامه داد: همچنین طرح آبرسانی به شهر گشت سراوان با اعتبار 80 میلیارد ریال از پروژه های دولت تدبیر و امید در این منطقه است.
وی بیان کرد: ساخت سد ماشکید سفلی با اعتبار چهار هزار و 300 میلیارد ریال می تواند مشکل آب آشامیدنی و کشاورزی شهرستان سراوان را برطرف کند.
وی با اشاره به اینکه سراوان قطب تولید خرمای سیستان و بلوچستان است گفت: 2 کارخانه فرآوری خرما توسط بخش خصوصی و بنیاد برکت با اعتبار سه هزار و 400 میلیارد ریال در حال اجراست.
معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان اظهار داشت: مطالعات ایجاد مرز رسمی بین المللی در شهرستان سراوان انجام شده که این امر در ورود و خروج کالا و مسافر بسیار حائز اهمیت است.
میرشکاری اظهار داشت: بر اساس پیشنهاد فرماندار سراوان 2 معبر مرزی برای فعالیتهای اقتصادی توسط مردم به تصویب رسیده است.
وی بیان کرد: سفر پارسال دکتر نوبخت معاون رئیس جمهوری به نقطه صفر مرزی شهرستان سراوان نشان از رابطه نزدیک دولت با ملت محسوب می شود که در این راستا گام های بسیار مهمی برداشته شده است.
وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری گفت: حضور مردم در پای صندوق های اخذ رای با مشارکت 92 درصدی در شهرستان سراوان افتخار بزرگی به شمار می آید.
وی ادامه داد: همین افتخار را نیز نمایندگان مجلس شورای اسلامی با رای اعتماد به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم تکرار کردند.
وی با بیان اینکه عملکرد تمام وزارتخانه ها بسیار خوب بوده است بیان کرد: در شهرستان سراوان وزیر بهداشت و درمان در چهار سال گذشته توانست تمام نیازهای بهداشتی از جمله ساخت مراکز درمانی، خانه های بهداشت، مراکز بیماری های خاص و غیره را با اعتبارات کلان ملی برطرف کند.
7336**3213 خبرنگار:احسان بختیاری**انتشار دهنده: اکبر نوری
اخبار لحظه به لحظه را در کانال تلگرامی «اخبار ایرنا سیستان و بلوچستان» دنبال کنید. @irnazahedanانتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید