دو میلیون داوطلب ایرانی عضو جمعیت هلال احمررضا اندام روز سه شنبه در حاشیه نشست علمی کاربردی و هم اندیشی معاونان سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در مشهد در جمع خبرنگاران افزود: سازمان داوطلبان هلال احمر افراد بالای 29 سال سن را به عضویت می پذیرد.
وی ادامه داد: به منظور جذب صحیح و به موقع داوطلبان ‘سامانه جامع’ ایجاد و در این چارچوب فراخوانی اعلام شد تا افراد حضور پیدا کرده و براساس توانمندیهایشان دسته بندی شوند.
رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران همچنین پیرامون ریزش جمعیت داوطلبان گفت: این امر مختص هلال احمر نیست بلکه در تمام دنیا اتفاق می افتد بطوری که یک سوم جمعیت آمریکا فعالیتهای داوطلبانه انجام می دهند اما از هر سه نفر یک نفر از فعالیت انصراف می دهد.
وی افزود: بخشی از این ریزش بخاطر فقدان مدیریت صحیح ارگان مربوطه است لذا باید مدیریت داوطلبان را به درستی انجام داد و مشوقهای لازم را برای حفظ و نگهداری داوطلبان ایجاد کرد.
اندام ادامه داد: داوطلبان با انگیزه، دانش و توانمندیهای مختلف وارد هلال احمر می شوند لذا اگر به درستی انگیزه داوطلبان شناسایی شود به راحتی می توان مشوقهای لازم را براساس آن انگیزه ها تعریف و جمعیت داوطلب را حفظ کرد.
وی به مشکل اشتغال در کشور اشاره و بیان کرد: بخشی از افرادی که خدمات داوطلبانه ارائه می دهند، دغدغه اشتغال دارند لذا هلال احمر در این زمینه خود را موظف می داند برای داوطلبان جوان فرصت اشتغال ایجاد کند.
رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران افزود: با این حال باید توجه داشت که هلال احمر دستگاه اصلی برای اشتغالزایی نیست بلکه یک سازمان مردم نهاد به عنوان بازوی کمکی دولت به شمار می رود اما می تواند در فرآیند اشتغال به دولت کمک کند.
نشست علمی کاربردی و هم اندیشی معاونان داوطلبان جمعیت هلال احمر از 31 استان کشور با هدف بازنگری برنامه ها، بازتعریف پروژه ها بر اساس اهداف برنامه پنج ساله، برپایی کارگاه توانمندسازی به منظور جذب و نگهداشت خیران و نیز بررسی مباحث تخصصی به مدت دو روز در مشهد ادامه دارد.
جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در چارچوب ساختار سازمانی و در سطح عملیاتی مرکب از سه سازمان امداد و نجات، داوطلبان و جوانان است.

خبرنگار: میترا عبداللهی **انتشار: حسین کریم زاده
7489/1858انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید