دیدار و گفتگوی وزیر امورخارجه قطر با مقامات اتحادیه اروپا و بلژیک درباره مسائل منطقه ای‘هلگا اشمید’ دبیرکل بخش روابط خارجی اتحادیه اروپا EEAS روز جمعه در دیدار با وزیر امور خارجه قطر بر همکاری منطقه ای برای حل وفصل بحران منطقه خلیج فارس تاکید کرد. اشمید در این دیدار خاطرنشان کرد که اتحادیه اروپا با تمام طرفهای بحران خلیج فارس در تماس است و آنها را به حل و فصل بحران تشویق می کند و همکاری منطقه ای را در این زمینه عنصری کلیدی می داند.
پیش از این نیز ‘فدریکا موگرینی’ مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز از میانجیگری کویت در بحران کشورهای خلیج فارس حمایت کرده و با تاکید بر اینکه شورای همکاری خلیج فارس برای اتحادیه اروپا یک شریک بنیادین است خواستار حل و فصل هرگونه تنشی با گفت وگوی سیاسی شده بود.
**دیدار وزیر امور خارجه قطر با همتای بلژیکی
‘دیدیه ریندرز’ معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه بلژیک نیز در بروکسل با همتای قطری دیدار و با او درباره موضوعاتی از جمله روابط با ایران و بحران دیپلماتیک خلیج فارس گفتگو کرد.
وزارت امور خارجه بلژیک در بیانیه ای اعلام کرد: دو طرف درباره روابط دوجانبه ، مبارزه با تروریسم ، اوضاع منطقه خلیج فارس و وضعیت حقوق بشر در قطر گفت و گو کردند. بلژیک از میانجیگری کشور کویت برای حل بحران کویت حمایت می کند.
در این بیانیه آمده است: در دیدار وزیران امور خارجه بلژیک و قطر ، اوضاع منطقه ای از جمله روابط با ایران و همچنین اوضاع لیبی ، سوریه ، عراق و یمن مورد بررسی قرار گرفت.
در این بیانیه به جزئیات بیشتری از گفت وگوها درباره روابط با ایران اشاره ای نشده است.
اروپام**1078**3404** بابک جعفری**انتشار: محسن اسماعیلیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید