رئیس اتاق بازرگانی شیراز: اشتغال پایدار جز با تولید پایدار محقق نمی شودبه گزارش ایرنا جمال رازقی، شنبه در آیین تجلیل از خبرنگاران در شیراز افزود: متاسفانه سال هاست در کشور به جای تولید رقابتی، اشتغال را نشانه رفته ایم و با وجود صرف هزاران میلیارد ریال برای ایجاد اشتغال، موفق به ایجاد اشتغال پایدار نشده ایم.
رازقی، بر لزوم اجرای قانون بهبود فضای کسب و کار در کشور نیز تاکید کرد و گفت: فراهم کرن آنچه برای بهبود و رونق فضای کلان کسب و کار لازم است وظیفه دولت به تنهایی نیست و همه قوا و ارکان نظام باید ضمن همراه کردن مردم، در این مسیر تلاش کنند.
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس افزود: امروز اقتصاد کشور نیازمند یک جراحی بزرگ است و بدون تردید این جراحی در ابتدا با مشکلاتی همراه خواهد بود اما این کار باید حتما انجام شود و ضروری است مردم را هم برای این کار آماده کنیم.
وی گفت: امسال سال سختی برای اقتصاد کشور خواهد بود و امیدوارم مجموعه های مختلف ارکان نظام برای انجام این جراحی سنگین اهتمام داشته باشند و رسانه ها نیز جامعه را مهیای این کار بزرگ کنند.
رازقی، ضمن قدردانی از همراهی و حمایت مجموعه هایی همچون استانداری، دادگستری، امور مالیاتی و تامین اجتماعی فارس از اتاق بازرگانی و فعالان بخش خصوصی افزود: متاسفانه نمایندگان مردم این استان در مجلس شورای اسلامی در این دوره کمترین توجه را به اتاق بازرگانی داشته اند.
او اظهار کرد: امروز اقتصاد اولویت اصلی کشور است و نامگذاری سال های اخیر از سوی رهبر معظم انقلاب نیز بیانگر اهمیت مقوله اقتصاد است اما مشخص نیست که در شرایطی که همه مسئولان نظام دغدغه اقتصاد را دارند، نمایندگان استان فارس دغدغه چه چیز را دارند؟
وی گفت: در شرایطی که در برخی از استان ها، نمایندگان مجلس بازدید و حضور منظم هفتگی در اتاق بازرگانی دارند و حتی در آنجا برای آنها مکان پیش بینی شده، اما با وجود اینکه بیش از یک سال از عمر مجلس دهم سپری می شود هنوز موفق نشده ایم که به رغم دعوت های مکرر، میزبان برخی از نمایندگان این استان در اتاق بازرگانی باشیم.
نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس هم، جامعه امروز را نیازمند اخبار و اطلاعات امیدوار کننده و خوب دانست و گفت: امروز در آستانه تشکیل دولت دوازدهم در کشور هستیم که این یک تحول مدیریتی بزرگ است.
محمد صادق حمیدیان افزود: یکی از نکات مغفول مانده در این زمینه بحث جانشین پروری و کادرسازی با استفاده از نیروهای جوان و با استعداد است و لازم است بیش از پیش به این مهم توجه شود.
وی ادامه داد: بالا رفتن سن مدیریتی در کشور از میزان چابکی مجموعه ها می کاهد و امیدواریم با کمک و همراهی رسانه ها شاهد حمایت و معرفی نیروهای جوان برای پست های مختلف مدیریتی در کشور باشیم.
او اظهار کرد: در مجموعه اتاق بازرگانی شیراز ظرف سال های اخیر اقدام های خوبی صورت گرفته و شیوه اداره اتاق بازرگانی از سنتی به سمت علمی و دانش بنیان در حرکت است.
6122 /6118
خبرنگار: سارنگ عبداللهی ** انتشار دهنده: پرویندخت پاردسویی شیرازیانتهای پیام /*

‘;$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “”+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}
function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}ارسال به دوستان
پاسخی بگذارید