رئیس جمهوری دستور پیگیری حادثه اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی را صادر کردبه گزارش ایرنا، سیدمحمد بطحایی عصر جمعه پس از عیادت از دانش آموزان مصدوم این حادثه که در بیمارستان شهر داراب بستری هستند، گفت: به دنبال دستور رئیس جمهوری، پیگیری های لازم برای رسیدگی همه جانبه به وضعیت دانش آموزان حادثه دیده در هماهنگی با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صورت گرفت.
وی اظهار کرد: وضعیت دانش آموزان مصدوم خوب است و دانش آموزان و همراهانشان از روند رسیدگی راضی هستند.
وزیر آموزش وپرورش اظهار کرد: امیدوارم با بازنگری هایی که در شیوه نامه های اردوها انجام می شود شاهد اتفاقات کمتری برای دانش آموزان کشور باشیم.
بطحایی در پاسخ به پرسش خبرنگاری نیز گفت: سوالات متعددی درباره دلایل حرکت دیرهنگام اتوبوس حامل دانش آموزان در شب مطرح است که نیاز به بررسی دقیق تر توسط تیم کارشناسی دارد.
وزیر آموزش پرورش در ادامه بیان کرد: از هیچ قصوری نمی گذریم و اگر که خطایی صورت گرفته باشد بشدت برخورد می کنیم.
بطحایی عصر جمعه دهم شهریورماه درحالی که ازسوی قائم مقام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش وپرورش و استانداران فارس و هرمزگان همراهی می شد از دانش آموزان مصدوم حادثه واژگونی اتوبوس در شهرستان داراب با اهدای گل، عیادت و برای آنها سلامتی آرزو کرد.
حادثه واژگونی اتوبوس حامل دختران دانش آموز عضو تشکیلات فرزانگان استان هرمزگان ساعت سه و 59 دقیقه بامداد جمعه در شهرستان داراب روی داد و در این حادثه هفت دانش آموز، سرپرست آنها و همچنین مالک اتوبوس جان باختند.
جاسم جادری استاندار هرمزگان نیز بعدازظهر جمعه با هدف بررسی ابعاد حادثه واژگونی اتوبوس حامل دانش آموزان این استان به داراب سفر کرده است. وی ساعتی قبل در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در داراب، اعلام کرد که روز شنبه یازدهم شهریورماه برای همدردی با خانواده دانش آموزان جانباخته، در استان هرمزگان عزای عمومی برپا می شود.
استاندار هرمزگان همچنین گفت: پیکرهای جانباختگان این حادثه عصر شنبه در بندرعباس تشییع و سپس برای تدفین به شهرشان منتقل می شوند.
استاندار فارس نیز از تشکیل کمیته کارشناسی برای بررسی ابعاد این حادثه خبر داد.
سیدمحمد علی افشانی در گفت و گو با ایرنا افزود: یک کمیته کارشناسی با حضور پلیس راه، بهداشت و درمان و ستاد مدیریت بحران استان برای بررسی ابعاد مختلف این حادثه دلخراش تشکیل خواهد شد.
وی همچنین گفت: خدمات رسانی و امداد رسانی به موقع و سریع نیروهای امدادی و اورژانس استان به مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس حامل دانش آموزان اجازه نداد که تعداد کشته های این حادثه افزایش یابد.
در همین حال، پایگاه خبری پلیس اعلام کرد که بر اساس گزارش های اولیه ماموران پلیس راه استان فارس، خستگی و خواب آلودگی راننده علت واژگونی اتوبوس بوده است.
در این گزارش آمده است: تحقیقات بیشتر برای روشن شدن ابعاد این حادثه ادامه دارد.
حجت الاسلام سید محسن موسوی رئیس دادگستری شهرستان داراب نیز گفت: راننده این اتوبوس که از نظر جسمانی، سالم است، بازداشت شد و پرونده قضایی برای پیگیری دقیق ابعاد مختلف این حادثه تشکیل شد.
بنا بر این گزارش، این اتوبوس حامل دانش آموزان هرمزگانی عضو تشکیلات سازمان دانش آموزی بود که با هدف شرکت در اردوی ملی فرزانگان راهی شیراز شده بودند.
2 اتوبوس دیگر نیز حامل دانش آموزان هرمزگانی به مقصد شیراز بودند که به دنبال این حادثه ، سرنشینان آنها در باشگاه فرهنگیان شهر داراب اسکان داده شدند.
شهرستان داراب در فاصله 225 کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.
6122/ 2027
خبرنگار: مجتبی صالحی ** انتشاردهنده: سیداحمد نجفیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید