راه اندازی 150 اورژانس اجتماعی در کشور تا پایان امسالانوشیروان محسنی بندپی عصر چهارشنبه در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: اورژانس اجتماعی شهرستان درمیان خراسان جنوبی فردا (پنجشنبه) افتتاح می شود.
وی بیان کرد: موضوع آسیب های اجتماعی و توجه به مناطق بحرانی یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری است.
وی گفت: در این زمینه رهبری به سرای قوا و مسئولانی که در خط مقدم کاهش و کنترل آسیب های اجتماعی فعالیت دارند تکلیف کردند یک برنامه علمی و مدون با بهره مندی از آموزه های دینی و سبک زندگی اسلامی تدوین شود تا بتوان آسیب های اجتماعی را کنترل کرد.
رئیس سازمان بهزیستی با بیان اینکه بهزیستی در برنامه ششم توسعه، محوری ترین دستگاه در صف مقدم ابعاد مختلف آسیب های اجتماعی قرار دارد افزود: آموزش هایی از قبیل فرزندپروری، طلاق، مهارت های زندگی و 2 طرح بزرگ دیگر در دستور کار این سازمان قرار دارد.
به گزارش ایرنا وی از راه اندازی سامانه الکترونیکی ثبت طلاق در خراسان رضوی با همکاری قوه قضائیه خبر داد و گفت: درخواست داریم این طرح در خراسان جنوبی نیز با همراهی و همکاری نماینده ولی فقیه در استان اجرا شود.
وی 46 درصد میزان طلاق را مربوط به پنج سال نخست زندگی زوجین دانست و اظهار کرد: مشکلاتی که منجر به بروز اختلاف بین زوجین و در نتیجه طلاق می شود را می توان با مداخله و شیوه های علمی کاهش داد.
محسنی بندپی افزود: در بحث اعتیاد نیز قوه قضائیه طرح بهزیستی را پذیرفت و درمان اجتماع مدار برای اعتیاد در اولویت این سازمان است.
وی عنوان کرد: در برنامه ششم 20 بار نام بهزیستی به عنوان محور کار برای سلامت اجتماع مطرح شده است.
وی گفت: سازمان بهزیستی، استان هایی مانند خراسان جنوبی که دچار مشکلاتی از قبیل خشکسالی و سرمازدگی هستند را مورد توجه ویژه قرار خواهد داد.
خبرنگار: رقیه محمدی * انتشار: رسول محمدحسنی
7557/3028انتهای پیام /*


دیدگاهتان را بنویسید